Blog

Te urrej ate qe nuk me doTe urrej ate qe nuk me do
postuar Sot, ska komente
Nese une dhe vajza ime do ndaheshim nje dite, pasi ajo te me thote se nuk me do me e as nuk do te perpiqet me per ate dashuri, a nese ajo me tradheton a me genjen a vendos te me braktisi ndoshta sikur te mos ishim...
pergjim i deshtuar
Pergjim i deshtuar
postuar me 15 Shkurt, 6 komente
Kjo ka qene nje dite vertete e mire; nje website e shitur dhe nje kontrate e re per dy projekte te tjera eshte nje rezultat i mjaftueshem per ta quajte nje dite te suksesshme per nje freelancer web. Ora shenon dy pa nje cerek, mesnata ka kaluar e une sapo mberrij ne shtepi per ta gjete dhomen ne akull nga temperaturat e ftohta qe kane mbuluar krejt ballkanin gjate kesaj jave. Le celularin ne...
Lexo

Joan D. Vinge

Per cdo shteg qe zgjedh, ke nje tjeter qe duhet te braktisesh, shpeshhere pergjithmone.
8 rregullat e seksit te mire8 rregullat e seksit te mire
postuar me 21 Janar, 1 koment
Seksi eshte gjithmone i mire, ska dyshim, por nuk ka dyshim as qe e mira ska fund. Gjithmone ka dicka qe na afron nje hap me shume drejt perfeksionin e edhe pse e dijme se ndoshta perfeksioni nuk arrihet kurre, njeriu e...
Ste fola dot...
Te pashe, tu afrova, por dot ste fola,
Dyshimet e tua e frikerat - i kujtova,
Ne mendje shetita e ne gjunje u drodha,
U nisa, u holla, nje hap - e stopova.

Te pashe, tu afrova, por dot ste fola,
Me mend te ndoqa por jo - u largova,
Syte ti dhashe me vete e rrugen ta percolla,
Te bari, te kafja, te dyqani e shkolla.

Te pashe, tu afrova, por dot ste fola,
Fjalet qene gati po' gojen me mbylli dora,
Su tremba as habita, skuqa, as hutova,
Te lashe, te ikje, sado te dashurova.
A me dashuron ajo mua?A me dashuron ajo mua?
postuar me 16 Janar, ska komente
Femrat jane te veshtira per tu kuptuar. Edhe meshkujt, por femrat jane, oh, shpesh i lene djemte e shoket e tyre ne mes te botes pa dite asgje ca po ndodh, nga fillimi deri ne fund, madje qe nga fillimi i hershem i...
Si te shmangim argumentet me te dashuren?Si te shmangim argumentet me te dashuren?
postuar me 16 Janar, 1 koment
Duhen dy persona, nje qe argumenton e nje tjeter qe nuk i pranon argumentet dhe pyetjet vetem se shtohen ne argumente te shtuara e keshtu mberrijme te pyesim veten: si ti shmangim argumentet? Duhen dy persona, nje qe...
A ti dergoj kerkese miqesie ishit?A ti dergoj kerkese miqesie ishit?
postuar me 06 Janar, ska komente
Facebook-u, Instagram-i, e rrjete te tjera si keto, jane bere pjese e pandashme e diteve e casteve tona, deri ne nje pike ku lidhjet tona te miqesise [dhe dashurise], na duket se i perjetojme ne internet me shume se ne...
hakmarrja eshte nje pjate qe serviret e ftohte 3
Hakmarrja eshte nje pjate qe serviret e ftohte (3)
postuar me 01 Janar, 4 komente
Ka nje vit qekur ajo u largua e keto dite po vjen prape ne shtepine e saj - aty ku paguajti qerane per disa vite e here pas here te premteve ne mbremje une e vizitoja pak para mesnates te asaj nate per te na gjete mengjesi i te nesermes dite pa gjume ne sy, vec shishet e hedhura neper dysheme e ndonje gote edhe e thyer nga moskujdesi a mosvemendja. Giselda e ka rifilluar jeten e saj larg, pertej...
Lexo
leter nga deti
Leter nga Deti
postuar me 24 Dhjetor, 2017, ska komente
Eshte njembedhjete e njembedhjete minuta... Njembedhjete minuta larg durresit, duke valezuar mbi detin e thelle per ne nje tjeter event ne itali - jo ne lot e lutje per sukses te nje tjeter operacioni kete here, por bashke me motren time, tek miqte e tane, te kalojme bashke nje sezon Krishtlindje ndryshe, me falenderime per nje vit qe po mbyllet plot dashuri e sukses. E pervec kesaj, ne nje takim...
Lexo