Rrefime

ne dhomen e re ne shtepine e vjeter 18
Ne dhomen e re, ne shtepine e vjeter! (18+)
postuar me 18 Qershor, 2018, 7 komente
- Skam mujt pa u eksitu sa her kam menua ci don me ardh ka vet kyt funjav, - me fishkellen ne vesh Giselda, duke e vendose lehte doren te zinxhiri xhinseve te mia. - Si mund mos vija?, e pyes retorikisht, pasi te dy e dijme sa na ka marre malli. - Po per ca ke menu qe je eksitu aq shume? - Per ty e per tana gjanat ci dua me mba, - vazhdon ajo. - Beths teme i ka mugua kujdesi jot, - dhe mi vendos...
Lexo
ajo cka deshem te dy
Ajo cka deshem te dy
postuar me 30 Maj, 2018, 9 komente
Me Elisen kemi vite qe njihemi, qe nga gjimnazi a me heret, i kemi ndare gezimet e merzite tona bashke gjithmone qekur shoqeria jone filloi pasditeve nen hijen e pemeve te pranveres, akoma pa e mbaruar te mesmen. Sot jemi dy njerez kaq te ndryshem, jeta na ka cuar larg fizikisht e me stil, une kam nje jete timen prej nje djali beqar ketej detit qe kercen lule me lule e ajo ka nje jete te sajen...
Lexo
klient me fat
Klient me fat!
postuar me 29 Prill, 2018, 8 komente
Mariani eshte nje shoku im, qekur ishte klienti im dhe une kam punuar shume here per hotelin e tij; website, kartevizita, broshura e promovime online per t'i sjelle kliente e pushues te huaj deri jashte europes. Dhe ai e di se, si dikush qe punon online gjithe kohes, kam njohuri te pergjithshme ne elektronike edhe jashte profesionit tim e c'eshte e verteta sme ka kursyer aspak sa here ka pase...
Lexo
pergjim i deshtuar
Pergjim i deshtuar
postuar me 15 Shkurt, 2018, 7 komente
Kjo ka qene nje dite vertete e mire; nje website e shitur dhe nje kontrate e re per dy projekte te tjera eshte nje rezultat i mjaftueshem per ta quajte nje dite te suksesshme per nje freelancer web. Ora shenon dy pa nje cerek, mesnata ka kaluar e une sapo mberrij ne shtepi per ta gjete dhomen ne akull nga temperaturat e ftohta qe kane mbuluar krejt ballkanin gjate kesaj jave. Le celularin ne...
Lexo
hakmarrja eshte nje pjate qe serviret e ftohte 3
Hakmarrja eshte nje pjate qe serviret e ftohte (3)
postuar me 01 Janar, 2018, 4 komente
Ka nje vit qekur ajo u largua e keto dite po vjen prape ne shtepine e saj - aty ku paguajti qerane per disa vite e here pas here te premteve ne mbremje une e vizitoja pak para mesnates te asaj nate per te na gjete mengjesi i te nesermes dite pa gjume ne sy, vec shishet e hedhura neper dysheme e ndonje gote edhe e thyer nga moskujdesi a mosvemendja. Giselda e ka rifilluar jeten e saj larg, pertej...
Lexo
leter nga deti
Leter nga Deti
postuar me 24 Dhjetor, 2017, ska komente
Eshte njembedhjete e njembedhjete minuta... Njembedhjete minuta larg durresit, duke valezuar mbi detin e thelle per ne nje tjeter event ne itali - jo ne lot e lutje per sukses te nje tjeter operacioni kete here, por bashke me motren time, tek miqte e tane, te kalojme bashke nje sezon Krishtlindje ndryshe, me falenderime per nje vit qe po mbyllet plot dashuri e sukses. E pervec kesaj, ne nje takim...
Lexo
paskam harruar laptopin
Paskam harruar laptopin
postuar me 01 Tetor, 2017, 10 komente
Qe pas shkrimit te pare rreth saj, dhe pas lidhjes publike ne Facebook ku disa dhjetra miq tane e komentuan, mesazhet per Romelen kane qene te shumta, qe nga pergezimet per guximin e te dalurit publikisht dhe kerkesat per njohje. Dhe une po mendoja rreth casteve te kaluara me te, e po mendoja, per kenaqesine dhe egon time, pse te mos rrefej nje tjeter ngjarje, me sakte, takimin tone te dyte te...
Lexo
hakmarrja eshte nje pjate qe serviret e ftohte 2
Hakmarrja eshte nje pjate qe serviret e ftohte (2)
postuar me 20 Gusht, 2017, 10 komente
Ajo quhet Natalia, dhe kjo nuk eshte hera e pare qe ajo merr pjese ne historite e mia - ne fakt ajo ka qene aty qe heret me ngjarjet me te nxehta dhe me emocionale, vetem, e edhe me shoqen e saj qe eshte edhe imja - Giselda. Ajo dhe Giselda jane si dy magnete, si ying-yang, qe bashke bejne persosmerine, duke plotesuar njera-tjetren dhe duke mos lene asgje ne hije, asgje ne mungese - nje bote ne...
Lexo
nuk ndodh te te harroj
Nuk ndodh te te harroj!
postuar me 05 Gusht, 2017, 2 komente
Nuk eshte se kam harruar te ta uroj ditelindjen, nuk ndodh kurre. Jo vetem ditelindjen, por te gjitha datat e tua, eventet e tua, levizjet e tua, hapat si i hell e fjalet si i thua - i kujtoj cdo cast. Me fal qe nuk munda te te kujtoj me pare sot, por te kam ne mendje e ne zemer, jo vetem qe ne mesnate kur ditelindja erdhi, por qekur te kam pare - per te paren here... Gezuar ditelindjen! Te kam...
Lexo
turp te kemi te dy
Turp te kemi te dy!
postuar me 31 Korrik, 2017, 3 komente
Po e shoh se gjate gjithe asaj kohe qe u perpoqa te jem me ty e te jem afer teje e te te behem shok, ti me provove cdo dite e me fort vetem dicka; qe je nje femer e dobet ne mendime, ne gykime, e qe nuk e justifikon dot as moshen tende! Me provove qe je aq e parritur sa nuk i perkthen dot ne fjale hapat e tu, e me provove qe je aq e pazonja sa te tremb vetja jote e madje edhe ndergjegjes tende i...
Lexo