8 cilesi qe kerkon cdo mashkull

22/08/2020 17:41

Eshte kthyer ne nje norme sikur meshkujt pelqejne vetem pamjen e jashte tek nje femer, kjo per shkak edhe se femrat e frymezojne shume ate gje duke u marre vetem me lukun e tyre. Por ka te tjera cilesi qe meshkujt i kerkojne kur duan te ndertojne dicka solide dhe qe zgjat;

Pavaresia

Nje femer jo thjesht ambicioze por qe i beson vetes, eshte teper terheqese per meshkujt. Kjo sdo te thote qe femra duhet te paguaje e te shpenzoje, por te jete e pavarur ne emocione dhe ne financa, eshte nje plus i mall.

Zgjuarsia Personala

Ska nevoje per ndonje titull apo ndonje Nobel, por nje femer qe mund te ndjeki biseda dhe te kete hobi e preferenca te vetat, dallohet shume nga masa. Jo domosdo te kete te njejtat interese si partneri, por femra qe di te flasi per impresionet e veta ndaj cdo gjeje ne bote, ka nje tjeter plus.

Te degjuarit

Merret shpesh si fakt se femrat flasin shume. Por ka nje sekret; sa me pak qe flet, aq me shume meson per te tjeret dhe aq me terheqes dukesh ne syte e biseduesve te tu. Meshkujt duan nje femer qe i degjon ku flasin.

Buzeqeshja

Askujt nuk i pelqen dikush qe nuk ia pelqen barcaletat. Meshkujt krenohen me humorin e tyre dhe e marrin te mireqene qe eshte i mire, dhe keshtu nje vajze qe nuk qesh me barcaleta - eshte turnoff i plote. Buzeqeshja te ben vecse terheqese.

Bukuria

Nuk behet fjale per rroba te shtrenjta apo tone makeup-i, por behet fjale rreth dashurise per veten dhe per bukurine natyrale. Kushdo mund te kete te meta, por te shfaqesh pjeset tua me te mira - e bejne femren speciale.

Konfidenca

Meshkujt duan femra qe e dijne ca duan. Dhe nuk behet fjale per tu veshe apo per tu ushqyer, por behet fjale per konfidence ne te folur, ne te dhene opinione, ne te ngrite zerin. Kur meshkujt kerkojne dike per te ndare jeten, nje fytyre e bukur nuk mjafton.

Individualiteti

Femra qe ka stilin dhe modelin e vet pa kopjuar instagrame, ka nje plus te mall.

Respekti

Respekti fitohet, sigurisht, por fillimisht kemi detyre tia japim ate gjithkujt. Meshkujt, gjithmone pelqejne te trajtohen me respektin e nje burri, dhe kjo eshte ne gen.

Komente