8 rregullat e seksit te mire
8 rregullat e seksit te mire
Mysterio21 Janar 2018, 19:00
Seksi eshte gjithmone i mire, ska dyshim, por nuk ka dyshim as qe e mira ska fund. Gjithmone ka dicka qe na afron nje hap me shume drejt perfeksionin e edhe pse e dijme se ndoshta perfeksioni nuk arrihet kurre, njeriu e ka ne detyre te natyres te shkoje drejt tij - te japi me te miren e te marri kenaqesine me te malle.

Paraqitja…
Sigurisht, asgje nuk ka me shume rendesi se pasteria. Nje partner jo i rregullt a me pamje qe nuk te kenaq syrin - e ul deshiren seksuale. Por nje partner me arome te mire, me pasterti, me thonje te prere bukur e mjeker te rregullt (nese eshte mashkull), gjithmone eksiton me shume.

Puthja…
Puthja eshte fillimi i gjithckaje, por jo gjithcka. Femra shkon me shpejt ne shtrat pas puthjeve te mira te mashkullit, sepse asaj i pelqejne te gjitha - ne cdo forme, ne buze, ne gushe, ne qafe. E edhe per mashkullin nuk ben shume ndryshim.

Nxemja…
Mesatarisht, raportet seksuale jane ne 15 minuta por kjo eshte shume pak per femrat. Per femrat, nje mashkull qe mbaron shpejt eshte vetem egoist. Nxemja duhet te behet avash dhe me kujdes e embelsi...

Fantazia…
Femrat preferojne te eksperimentojne pozicione te ndryshme e tu stimulojme pjeset intime, e te berit dashuri gjithmone njesoj, eshte e merzitshme e cdo perseritje vetem se kenaq me pak.

Pyetjet…
Femres i bie deshira kur e pyet se ku ka mesuar, apo kush e ka mesuar. E kaluara eshte e kaluar dhe momenti duhet shijuar pa pyetje, por me buze e me trup - ne heshtje.

Fjalet…
Shume femra mendojne se kulmi kenaqesise eshte tek veshet. Femrat eksitohen nga fjalet e tipit "sa e bukur je", "trupi yt me cmend", apo, pse jo, "dua te te ha te teren"… Mos harro se nje raport i mire seksual ka nevoje per fjale.

Cilesia…
Ka meshkuj qe mendojne se partneren e kenaqin me dy raporte njera pas tjetres, por kjo eshte shume e gabuar. Pas aktit sugjerohet nje relaks, mbase me nje pije a nje bisede e kendshme, dhe akti tjeter te fillohet aty ku u la, kur te dy e doni, dhe jo nga fillimi.

Gjumi…
Mos flini pas raportit. Femra ka nevoje per vemendje, per bisede ndoshta, deri ne momentin qe ju merr gjumi bashke. Dhe shpejt, filloni te pergatisni nje takim tjeter.

Komentekomento

24 Janar 2018, 18:03
dhe akti tjeter te fillohet aty ku u la, kur te dy e doni, dhe jo nga fillimi. - Ca do te thote?
mysterio: Jo me perseritje Por me eksperimente te reja
[reago]