a me dashuron ajo mua
A me dashuron ajo mua?
Mysterio16 Janar 2018, 22:31
Femrat jane te veshtira per tu kuptuar. Edhe meshkujt, por femrat jane, oh, shpesh i lene djemte e shoket e tyre ne mes te botes pa dite asgje ca po ndodh, nga fillimi deri ne fund, madje qe nga fillimi i hershem i dilemes nese ajo e dashuron ate. Dhe nese ti pyet rreth saj sepse je kurioz, do te te sugjeroja ta lesh te kaloje derisa ajo ta flasi vete e nese do ta dish se ti ndihesh romantikisht i terhequr prej saj, atehere duhet ta trajtosh gjithcka me kujdes.

Me shume vemendje duhet kushtuar prekjeve dhe momenteve kur ajo e ben. A te prek ajo shpesh, ndoshta edhe si padashje? Shume here, vajzat na prekin qofte edhe per te zbuluar se si ne ragojme, peshembull duke na vendose doren ne gju kur qeshin.

A eshte ajo nje vajze flirtuese? Disa njerez flirtojne edhe pa vetedije, e nese ajo flirton me shume njerez ne qellime te ndryshme, atehere flirti me ty sdo te thote asgje. Por, nese ajo flirton vetem me ty e rezervohet me te tjeret, atehere ky eshte nje tregues I mire.

Si qendron ajo ne publik? A I mban gjunjet drejt teje dhe pa frike? Gjunjet drejt teje jane nje shenje e mire se vemendja e saj eshte ne ty.

Po shenja me e mire, c'eshte e verteta, eshte pergjigja qe ajo do te te japi pasi ti e pyet. Kur ta marresh kete vendim, shko drejt saj e gjuaje pyetjen ne nje menyre indirekte, dicka te tipit "mami na pa dje bashke ne te dyve e po pyeste me kureshtje nese je bere e dashura ime". E nese kjo te duket e pamjaftueshme, atehere mund ta pyes me afer, "hej, a ke menduar ndonjehere qe ne te dy te dalim bashke?" Eshte si nje territor neutral kur pyetjet behen ne kete forme.

Megjithate, nese ajo nuk ka ndjenja romance per ty, mos e analizo gjithcka se tepermi. Sepse edhe nje shoqe e thjeshte e mire, do qendroje gjithmone rreth teje...

Komentekomento