pse femrat e lene seen
Pse femrat e lene "seen"?
Mysterio24 Gusht 2018, 11:35
Eshte bere trend - sikur vajzat bejne gare kush le me shume mesazhe "seen" sepse kjo tregon aftesine e tyre apo rendesine qe kane ne shoqeri.

Kam njohur nje vajze se fundmi, nje vajze kaq te apasionuar pas rrjeteve sociale saqe te ishte per mua - Instagrami do i jepte shperblime per numrin e mall te fotove dhe aktivitetit qe ka ne profilin e saj. Por ja qe, kur i shkruaj une, ajo me siguri po ben dicka - dicka qe i jep kohe te lexoje mesazhin tim, pastaj te shkoje te postoje nja tre foto, pastaj ti ktheje pergjigje cdo komenti qe i vjen aty, pastaj te beje vete ca komente te tjera neper foto te shoqerise, nderkohe qe mesazhi im rri "seen".

Arsyeja? Ajo nuk ka interes te flasi!

Por ajo sdo thote kurre se eshte e zene apo se ska interes, per faktin e thjeshte se mund t'i duhesh si opsion diku atje larg ne te ardhmen, si dikush qe eshte gjithmone gati ta ndihmoje pasi ajo tashme e di interesin qe ti ke per te. Plus qe, shume djem e mesazhojne. Ajo ka shume opsione te tjera, a mbase edhe me te mira, se ajo cka ti i ofron. Eshte si nje supermarket i mall; ajo eshte gjithmone "ne kerkese" te cdo produkti per shkak te tregut e ti je gjithmone, thjesht, "furnizuesi" i akulloreve.

Dhe derisa te mos jesh dikush qe ajo e adhuron - atehere mesohu me kete injorim.

Ose mos e vra mendjen fare per te. Kur te ndiesh se po te provokon apo ngacmon respektin qe ti ke per veten - thjesht mos i shkruaj me. Dhe nese ndonjehere te shkruan, e te thote "jam e zene", kujtohu se askush ne bote nuk eshte aq i zene. Te pakten, jo aq i zene sa per nje mesazh. Eshte vetem ceshtje prioritetesh.

Komentekomento