Tom Robbins

Ne shpenzojme kohe duke kerkuar partnerin perfekt, ne vend qe te krijojme marredhenien perfekte.

#001 - Aquarius (Ujori)

Iftet qe nuk fiksohen ne te njejtin pozicion nuk kane frike te eksperimentojne dhe ndjehen te qete gjate seksit, me te forte dhe kjo eshte nje arsye per te menduar pak. Djali eshte duke qendruar me kembe gjeresine e shpatullave, kembes se tij eshte shume e prirur perpara. Vajza merr ne duar dhe mban trupin ne pellembet e saj, ajo e perkul ate ne gjunje dhe perqafon mollaqen e djalit, dhe i kalon kembet. Djali e mbeshtet belin e vajzes se tij me duart e tij duke e ndihmuar ate te jete ne kete pozicion, dhe me buzet e tij mund ta perkedhel barkun, sikur ta dush me puthje.

#002 - Aries (Dashi)

Ky pozicion origjinal sigurisht qe do t`ju ndihmoje te diversifikoni marredheniet tuaja intime. Nuk dihet nese do ta merrni ne "kutine e kursimit" te opsioneve te preferuara, por ia vlen te provoni. Djali ulet duke shtrire kembet para tij, pa i ngjeshur ato. Vajza eshte perseri ne partnerin e saj, ulet ne penis dhe leviz pak perpara, gjysma e genjeshtres, ne menyre qe gjoksi i saj te jete ne nivelin e gjunjeve te djalit. Ajo i perkul kembet ne gjunje sikur perqafon shpinen e djalit, Vajza e mbeshtet veten nga duart qe jane vendosur ne te dy anet e kembeve te djalit.

#003 - Cancer (Gaforrja)

Nese ju pelqen te putheni gjate seksit, provoni kete pozicion, mos ndaloni se joshni njeri-tjetrin ne procesin e marredhenies seksuale dhe pervoja juaj do te jete e pabesueshme. Vajza shtrihet anash e saj, njera kembe drejt, tjetra plotesisht e perkulur ne gju dhe krahu i perkulur ne berryl per mbeshtetje. Djali eshte midis kembeve te partneres se tij, ne menyre qe njera kembe te jete pak e perkulur dhe te shtrihet prane kembes se drejte te vajzes, dhe tjetra eshte ne preher te vajzes se kembeve te perkulura, ai deperton ne te nga pas. Ai propson me krahet, njera eshte afer shpines dhe tjetra ne gjoksin e partnereve Vajze.

#004 - Capricorn (Bricjapi)

Mos e shtyni deri neser personin me te cilin mund te beni seks tani, pasi kjo eshte nje menyre e persosur per te kaluar kohen, trupa lakuriq, perqafime pasionante dhe pak cmenduri qe eshte nje koktej qe do t`ju ndihmoje te qetesoheni. Djali ulet poshte me kembet drejt, pak i shtyre anash, Vajza shtrihet midis kembeve me fytyren ne kembe duke pare poshte. Krahet dhe kembet e saj jane te perkulura, te hapura gjeresisht anash nese e shikojme kete pozicion nga lartesia partnerja Vajze duket si nje bretkose. Djali i ve duart ne mollaqe te vajzes dhe i leviz ne rrahjen e tij.

#005 - Gemini (Binjaket)

Dy trupa te ngacmuar, perqafime te dyfishta, djegie te dy paleve sy, kjo pozite ben qe cdo ndjesi te shumezohet me dy, dhe kjo eshte nje arsye shume domethenese per kenaqesine mega. Djali ulet ne nje siperfaqe te sheshte me kembe te shtrire, pak larg anes dhe i perkulur ne gjunje. Vajza ulet perballe djalit, i hedh kembet ne ijet e tij dhe i perkul ne gjunje. Djali mbeshtet veten me doren e tij nga mbrapa; Vajza e tij perseritet pas tij dhe e vendos doren prapa, duke e vendosur ne kembet e djalit. Ai e perqafon ate siper belit; ajo i vendos duart rreth qafes, sikur e terheq, duke terhequr nje kenaqesi te dyfishte.

← 123 →