Rrefime

Rrefimet, jane pjese fillimi te nje jete te re.

I. Confesiones Antiguas


E shkuara, sado e larget dhe e harruar, ajo nuk ndryshon. Por ajo i jep pergjigje pyetjeve te jetes, qe i drejtohen te ardhmes.


 • 1; Rruge e gjate per ne shtepiNe fillim ishte toka, dhe toka ishte e zbraset dhe e pajete. Pastaj ajo tha: le te filloje dashuria! Dhe pa se ishte gje e mire.
 • 2; Me ke ke ardhe?Nje marredhenie e re, nje kapitull ndryshe, nje leksion tjeter; Joana mesuese apo nxenese?
 • 3; E fundit TekilaKualiteti i jetes sone eshte kualiteti i marredhenieve me njerezit qe na rrethojne. A mund jete Anastasia nje faktor i mire?
 • 4; I kemi prere biletatSa larg mund te shkoje nje femer obsesive? Anarosa e ka planifikuar mire strategjine e saj.
 • 5; SirahDisa thone qe nje burre nuk mundet te deshiroje dhe te admiroje njekohesisht; sa e vertete mund te jete kjo?
 • 6; YingYangDashuria rinore eshte si nje zjarr i terbuar qe nuk mund te ndalet; eshte fiksuese edhe obsesive pertej kufinjve.
 • 7; Linja per tek Casa ItaliaJane pak njerez qe kur takohen heren e pare e ndiejne se takimi me njeri-tjetrin ishte qellimi i jetes ss tyre. A do dali ajo jashte kesaj proverbe?
 • 8; Jola, nje femer me klasMos e lejo friken te te pengoje te luash lojen.
 • 9; Frika e te vertetesE vetmja gje qe duhet ti frikesohemi, eshte frika vete. A do e gjeje guximin Sanela te rrefeje shpirtin e saj?
 • 10; Rozafa apo Turizmi?Dashuria, gjithmone eshte pergjegjesi dhe sakrifice.

II. Atajo al Cielo


Universit i pelqen shpejtesia. Mos vono! Mos mendo dy here! Mos dysho! Kur eshte mundesia, kur eshte impulsi, kur eshte intuita - vepro. Kjo eshte puna jote!


 • 1; Rruge e gjate per te ColosseoDisa njerez i njohim per te mos i pase, por per te mesuar. A do ja dali Selda te japi mesimet e saja?
 • 2; Te pakten telefoninTe kesh nje imagjinate seksi, nuk eshte si te imagjinosh per seks.
 • 3; Skype CallDashuria, gjithmone eshte pergjegjesi dhe sakrifice.
 • 4; PllakatorPasioni eshte si nje loje me letra qe per te fituar, duhet te luash krejt doren e per te humbe, duhet te luash zemren.
 • 5; PhotoshootingFotografia eshte nje menyre e te ndierit, e te prekurit, e te dashurit. Ajo cka fotografon, eshte aty pergjithmone, duke te ndihmuar te kujtosh cdo detaj te vogel, kohe pasi ke harruar gjithcka tjeter.
 • 6; Photoshooting: Do i bejme fotot sot?!Fotografia eshte nje menyre ndjenjeje, nje menyre prekjeje, nje menyre te dashuri. Ajo cka fikson ne fotografi mbetet aty perjete, duke kujtuar gjerat e vogla, vona pasi ke harruar edhe gjerat e mella.
 • 7; BigBrother?!Eshte si molla e ndaluar, qe duket vecse me e shijshme kur smund ta prekesh.
 • 8; Shtepi me qera?Qellimi i jetes nuk eshte te jesh i lumtur, por te jesh i nevojshem, i gjindshem, te sherbesh; dhe keshtu pastaj vjen lumturia.
 • 9; Shoqe e gjimnazitMiqesia i lidh njerezit si deget e nje peme, sado shkojne ne drejtime te ndryshme, ata mbesin ne te njejtat rrenje.
 • 10; Paskam harruar laptopinA do dije komshija te mbaje vendin e saj?
 • 11; Ajo cka deshem te dyA harrohet gjimnazi, sekretet, cmendurite? Por kur shoqerite rikthehen?
 • 12; Klient me fat!Ti smund te duash nje lozonjar e te mos ja paguash cmimin e tij.
 • 13; Dhome e re, shtepi e vjeter.Trishtimi i ndarjes, eshte shume i paket - krahasuar me lumturine e ribashkimit.
 • 14; Vajza e DitelindjesDitelindja duhet te mbushet me te qeshura, me falenderime, dhe me memorie te forta qe i mban ne zemer.

III. La falsa Esperanza


Shpresa e rreme, eshte me e rrezikshme se frika. Mos e harxho kohen duke goditur nje mur, me shprese qe te behet dere.


 • 1; Kur u pame te paren hereTi kurre nuk e di vleren e asaj cka ke ne dore derisa e humb ose te thyhet. A eshte ajo aq e brishte sa te thyhet lehte?
 • 2; Prishje PlaniPlanet quhen te realizuara kur arrihet qellimi edhe nese nryshon rruga; A do ja dali Anda me planin e saj?
 • 3; Prishje Plani: DitelindjaPlanet quhen te realizuara kur arrihet qellimi edhe nese nryshon rruga; A do ja dali Anda me planin e saj?
 • 4; Prishje Plani: Do fle ne hotelin timPlanet quhen te realizuara kur arrihet qellimi edhe nese nryshon rruga; A do ja dali Anda me planin e saj?
 • 5; Prishje Plani; PerfundimPlanet quhen te realizuara kur arrihet qellimi edhe nese nryshon rruga; A do ja dali Anda me planin e saj?
 • 6; Turni i NatesNuk ka asgje me te bukur se nje zemer e brishte. Dhe Silvia tashme e ka mesuar kete...
 • 7; Festa e KompaniseTe konfuzohesh e te zevendosh nje feste me nje tjeter?!
 • 8; Takimi RastesorCdo dite fsheh nje suprize!
 • 9; Linja 139Udhetimet jane terapia ime.
 • 10; DhurataCdo dhurate, sado e vogel, kur jeper me dashuri, ka vlere te madhe.
 • 11; KinemaKinemaja eshte nje reflektim i shoqerise, jo si pasqyre, por si zgjidhje problemesh.
 • 12; Nje shoqe e reNje shoqe e mire eshte ajo qe ja beson sekretet e tua.
 • 13; Nje shoqe e re: Kur djemte dalinNje shoqe e mire eshte ajo qe ja beson sekretet e tua.
 • 14; Tek zyra e sajFalenderimet kane vetem nje problem; kur nuk e di kush duhet falenderuar.
 • 15; Ceshtja: WhatsAppDashuria pa seks eshte forma me eficiente e ferrit qe njeh njeriu.
 • 16; Ceshtja: Interviste PuneDashuria pa seks eshte forma me eficiente e ferrit qe njeh njeriu.
 • 17; Fundjave me PuneDuhet nje dite pushimi mes te shtunes dhe te dieles
 • 18; Dildo SprizeAsgje nuk e ben nje grua me te bukur, se kur mendon qe eshte e bukur.
 • 19; DiskoKush e ka pergjegjesine kur te dy jane jashte kontrolli?
 • 20; Nje vizite e papritur ne zyreRikthimet, nuk ndodhin gjithmone prej dobesise, por edhe prej dashurise.
 • 21; Tre dite - nje jete!Sa zgjasin fillimet e reja? Aq sa fundet e vjetra? Me shume? Me pak?
 • 22; Rreth asaj...Ka dicka rreth asaj qe ngjall shpresen dhe deshiren. A do ja dali Nela te jete personazh kryesor i librit?
 • 23; Sonoma CountyKa nje grumbull mendimesh, shume pyetje, shume pergjigje qe se di ne jane valide; une kush jam dhe ca dua?
 • 24; Para se te shkoj...Ti e njeh veten ne fund te sproves, jo ne fillim.

IV. Abandono de un parte de mí


Kur je trim te thuash lamtumire, jeta te shperblen me nje tjeter pershedetje. Pershendetjet e reja, vijne bashke me lamtumiren e dikujt tjeter.


 • 1; Pergjim i deshtuarDeshira, te djeg me shume se posedimi.
 • 2; HakmarrjaNe nje faze jete e kuptojme se ne vend qe te behemi xheloze per njerezit, eshte me mire te frymezohemi dhe te mesojme prej tyre.
 • 3; Hakmarrja IINe nje faze jete e kuptojme se ne vend qe te behemi xheloze per njerezit, eshte me mire te frymezohemi dhe te mesojme prej tyre.
 • 4; Tom FordLamtumire, jo gjithmone do te thote te shkosh.
 • 5; Hakmarrja IIINe nje faze jete e kuptojme se ne vend qe te behemi xheloze per njerezit, eshte me mire te frymezohemi dhe te mesojme prej tyre.
 • 6; Puthje lamtumireDashuria e vertete kurre nuk thote lamtumire.
 • 7; Gjysem perqafimiNdjenjat dhe lamtumirat shkojne bashke.

V. Renacimiento


Vertete, edhe pse mund te jesh me i lumtur larg dikujt qe dashuron, dashuria eshte prape aty. Por dashuria qe pret dicka si shperblim pervecse vete dashurise, deshton.


 • 1; A do mund punoj ketu?A do jete dashuria me shikim te pare, e mjaftueshme per nje shikim te dyte?
 • 2; Pse sme pret te stacioni?Ndoshta parajsa ka shijen e puthjes se pare.
 • 3; Po birrat?Dashruia e vertete nuk ka nevoje per fjale; ajo ece si nje e rrahur zemer, qe nuk degjohet, por ben punen me te malle.
 • 4; M'len te iki ne shpiDashruia e vertete nuk ka nevoje per fjale; ajo ece si nje e rrahur zemer, qe nuk degjohet, por ben punen me te malle.
 • 5; RekordNese jeta do krahasohej me nje liber, ata qe nuk udhetojne, eshte si te kene lexuar vec nje faqe.
 • 6; Vere e KuqeNese jeta do krahasohej me nje liber, ata qe nuk udhetojne, eshte si te kene lexuar vec nje faqe
 • 7; FjalekryqiNese jeta do krahasohej me nje liber, ata qe nuk udhetojne, eshte si te kene lexuar vec nje faqe
 • 8; Prova GuximitThuhet se te dashurosh dy persona njekohesisht eshte e gabuar de askush sduhet ta provoje. Por ne realitet, nuk eshte ashtu.
 • 9; Ajo depilohet ne te njejtin vendPune dhe dashuri, dashuri dhe pune, eshte nje rregull qe nuk ka nevoje te thyhet.
 • 10; Tre dite ne tre orgazmaThuhet se te dashurosh dy persona njekohesisht eshte e gabuar de askush sduhet ta provoje.
 • 11; Kollare prej lekureDashuria nuk duhet te te torturoje, pervecse kur e dashuron torturen.
 • 12; SuzukiSeksi eshte pjese e natyres; dhe ne shkojme me natyren.
 • 13; Kater StinetSeksi me i cmendur, eshte mes te gjitheve por ku askush nuk te sheh.
 • 14; Para se te shkojmeSeksi eshte pjese e natyres; dhe ne shkojme me natyren.
 • 15; Po ne pse kemi ardheSeksi eshte pjese e natyres; dhe ne shkojme me natyren.
 • 16; Shhh, se na degjojneSeksi eshte pjese e natyres; dhe ne shkojme me natyren.
 • 17; Bar Pasticeri LatexShpeshhere, ligjet apo paktet me te medha behen ne klube.
 • 18; Kur e leme punen, taman?A eshte vetem puna, pune?
 • 19; Babi nuk te shehKur ke guxim, ta shohesh vajzen tende te rritet...
 • 20; 10Dy puthje shijojne me shume!
 • 21; San SarajevoDy puthje shijojne me shume (2)!
 • 22; Kur u shfaq CoronaMe cdo lamtumire ne vdesim nga pak.
 • 23; Jo ne shtepi...Kush nuk tradheton, thjesht nuk e ka provuar.
 • 24; Jashte PlaniDashuria nganjehere eshte si lumi qe rrjedh ne det; pavaresisht cdo rrethane, lumi rrjedh, ne det, ashtu eshte e thene te ndodhi...
 • 25; Jashte Plani: Avull ne XhamaDashuria nganjehere eshte si lumi qe rrjedh ne det; pavaresisht cdo rrethane, lumi rrjedh, ne det, ashtu eshte e thene te ndodhi...
 • 26; Jashte Plani: Shoqet presin edhe pakDashuria nganjehere eshte si lumi qe rrjedh ne det; pavaresisht cdo rrethane, lumi rrjedh, ne det, ashtu eshte e thene te ndodhi...
 • 27; Fundi i nje fillimi te riEshte gjithmone e veshtire ti japesh fund... Derisa i jep fund.

VI. El nuevo juego


Ne mund harrojme cfare kemi thene, por nuk harrojme kurre si jemi ndier. Ndenjat, jane ato qe na bejne te vertete.