sezoni II / Atajo al Cielo

Universit i pelqen shpejtesia. Mos vono! Mos mendo dy here! Mos dysho! Kur eshte mundesia, kur eshte impulsi, kur eshte intuita - vepro. Kjo eshte puna jote!

episodi 9: Shoqe e gjimnazit

diku rreth 796 fjale, 10 minuta lexim

#ritakim #hotel #gjimnaz

Miqesia i lidh njerezit si deget e nje peme, sado shkojne ne drejtime te ndryshme, ata mbesin ne te njejtat rrenje.

lexo me shume

episodi 8: Shtepi me qera?

diku rreth 1215 fjale, 15 minuta lexim

#shtepi #qera #studente

Qellimi i jetes nuk eshte te jesh i lumtur, por te jesh i nevojshem, i gjindshem, te sherbesh; dhe keshtu pastaj vjen lumturia.

lexo me shume

episodi 7: BigBrother?!

diku rreth 904 fjale, 11 minuta lexim

#kamera #show #deshire

Eshte si molla e ndaluar, qe duket vecse me e shijshme kur smund ta prekesh.

lexo me shume

episodi 6: Photoshooting: Do i bejme fotot sot?!

diku rreth 519 fjale, 6 minuta lexim

#fotografi #projekt #biznes

Fotografia eshte nje menyre ndjenjeje, nje menyre prekjeje, nje menyre te dashuri. Ajo cka fikson ne fotografi mbetet aty perjete, duke kujtuar gjerat e vogla, vona pasi ke harruar edhe gjerat e mella.

lexo me shume

episodi 5: Photoshooting

diku rreth 502 fjale, 6 minuta lexim

#fotografi #biznes

Fotografia eshte nje menyre e te ndierit, e te prekurit, e te dashurit. Ajo cka fotografon, eshte aty pergjithmone, duke te ndihmuar te kujtosh cdo detaj te vogel, kohe pasi ke harruar gjithcka tjeter.

lexo me shume