pasion.al

Asgje madheshtore ne bote nuk arrihet pa pasion!

Kerkim... gadishmeri


Pllakator

- Si e ka ajo loja si kena pas lujt bashk mas shkollet, Erik?, me pyet Giselda duke na pare ne sy te dyve e duke prite tia konfirmoj idene e saj argetuese. E ka fjalen per lojen me te thjeshte me letra ku nga disa letra permbys, ai qe...


Tek zyra e saj

Mbaruan pese zile ne celularin e saj por nuk po pergjigjet, dhe as SMS sme ka kthyer asnje... Doja ta gjeja suprize kete te shtune e erdha nga Shkodra me nje tufe lule te fresketa ne duar te mbeshtjella transparent dhe nje pako cokolata qe i pata marre ne Mal...


Hakmarrja III

Ka nje vit qekur ajo u largua e keto dite po vjen prape ne shtepine e saj - aty ku paguajti qerane per disa vite e here pas here te premteve ne mbremje une e vizitoja pak para mesnates te asaj nate per te na gjete mengjesi i te nesermes...


Rekord

Panorama eshte nje guesthouse me park pushimi, qe shtrihet ne alpet e bukura te shqiperise veriore, vetem 20 kilometer larg Thethit qe kush nuk e ka degjuar... Resorti rrethohet nga nje pamje e mrekullueshme e gjelber gjate te gjitha stineve pervec dimrit, kur gjithcka behet e bardhe nga debora ne...


E fundit Tekila

Me Anastasian, jemi njohe ne rrethana te cuditshme. Ka qene nje telefonate pa numer, ne nje numer te ngaterruar, qe ka eskaluar deri ne takime private pas tregimit te emrit, pastaj te numrit, pastaj te statusit, pastaj te fotove, pastaj te qejfeve... Trupmesme dhe cicemadhe, flokverdhe dhe me sy jeshil...