pasion.al

Asgje madheshtore ne bote nuk arrihet pa pasion!

Me shume nga blogu...

40 gabime te thjeshta te nje lidhjeje

Gjithkush ben gabime, madje edhe njerezit qe duken te mrekullueshem ne sy te shokeve apo ne instagram, as ata nuk perjashtohen. Dhe nje lidhje e suksesshme ky te dy partneret jane te kenaqur pozitivisht, eshte nje projekt intensiv, me nje milion levizje qe nuk mbarojne kurre, dhe kerkon shume pune

Lexo me shume

Pse hyjme ne lidhje te keqia?

Si fillim, duhet te biem dakort se ka shume cifte qe fillojne lidhje me persona / partnere qe veshtire se mund ti plotesojne kushtet e tyre, dhe me poshte, arsyet e shumta, jane te permbledhura ne 4: E para, eshte menyra jone e krahasimit. Supozohet qe njerezit duhet te fillojne e te

Lexo me shume

Me shume nga narcistet...

A rikthehen narcistet, kur ua heqim masken?

Edhe sikur ne ate kohe te isha i vetmi qe e pashe, kjo i mjaftoi asaj… Ka shume gjera qe percaktojne nje narcist. Por turpi eshte ne thelb te ketij percaktimi. Si te thuash, makthi i tyre me i keq. Nese jane mjaftueshem dinak, do te kuptojne kur dikush i ka

Lexo me shume

A kane narcistet frike qe do ekspozohen?

Cdo gje qe nje narcist ben ne jete, cdo veprim, manipulim, genjeshter, vendime te cmendura, ka nje motiv: Per te qendruar i fshehur! Per te, kjo ceshtje eshte jete a vdekje. Sepse te ekspozohesh, eshte nje vdekje e sigurt. Ata e dine thelle se nese e verteta do te dilte ne

Lexo me shume