pasion.al

Asgje madheshtore ne bote nuk arrihet pa pasion!

Kerkim... njerez

U gjeten 33 rezultare; me poshte jane disa...

Shpirtkalter

Sot eshte e hene dhe java sa ka filluar; ne mbremje kemi dasmen e mbeses e gjithe fundjava ishte rremuje. Sot dicka me qete, sot duhet vec te behemi gati e te vishemi bukur se ku i dihet, mbase i themi lamtumire beqarise edhe ne te tjeret. Duke provuar ca rroba...


Arratisja e Asaj me te Kuqe

Dhe ja ku mu afrua si hajdute! Une ju shmanga pak. Pata frike se mos na shohin e sdua te bie ne sy me te, por eshte e nje mision i pamundur. Sepse ajo eshte e cmendur, ajo ste shqitet dot kur te vjen afer e sikur do te ta vjedhi...


Linja 139

Po linim Shqiperine ne drejtim te Triestes, naten, si ninxha, me autobus; eshte nje rruge e imja qe e bej shpesh... Kur hypem, na thane se ishim shume pak njerez deri atehere keshtu qe mund leviznim ngado te zgjidhnim vendet derisa te sistemoheshim te gjithe. Meqe Anda ishte ne fakt pak...


Kinema

Eshte pasdite, Anda po me pret ne kinema nderkohe qe ka zene nje vend per mua. Po hyja pa bere zhurme, se kinemaja eshte komplet ne erresire e mund te me diktojne. Shikoj perreth e aty jane mbase 100 a 200 veta. Befas, ajo me terheq ne nje rresht ku...


Linja per tek Casa Italia

Une e quaj Miss V... Jo vetem ngaqe ashtu i fillon emri, por per efektin qe ka ne mua, ndjesine qe me jep e mendimet qe mi shthur - si nje viagra. Takimet tona kane qene vertete te pakta e as foto nuk eshte se mbajme neper celulare, por sigurisht...


Rozafa apo Turizmi?

Disa i thone "Rozafa", disa i thone "Turizmi"... Une i them thjesht "kafja", se pij kafe aty cdo pasdite, pasi kam lene punen e e kam mbylle zyren - njeqind meter me tej. Eshte nje bar i mall, me shume tavolina, e ne mbremje mbushet me te rinje me pak...