Rrefimet e Hershme, pjesa 2: Me ke ke ardhe?

#takim #frike #vogelushe #joana
WapTrendy ka nje ecuri shume pozitive, djem e vajza nga e gjithe shqiperia tashme jane anetare ketu dhe mbremjet jane te nxehta me chat-e dhe kompaticione "hot or not" qe per kete kohe, jane sherbime vertete inovatore pasi mund te perdoren nga nje celular i thjeshte me internet. Pervec shume djem e vajza te panjohur per mua, kam edhe miq aty, miq qe vijne fillimisht per mua pastaj qendrojne prej vetes, sic eshte Garibaldi, psh, shoku im i ri ne moshe i vjeter ne kohe qe sillet si VIP neper dhoma publike apo sic eshte Anastasia - ish e dashura ime qe ka jeten e saj aty ne rrjet se bashke kemi pak kohe qe sflasim apo sic eshte Selda, shoqja ime e klases qe me ka frymezuar dhe suportuar per punen ne rrjet e shume gjera te tjera jashte rrjeve. Por ka dhe anetare qe une si njoh, ne fakt shumicen sigurisht nuk i njoh; ka nga ata qe thyejne rregullat e me duhet ti perjashtojme, ka nga ata qe futen aty per te bere shit-blerje orendish por largohen shpejt se nuk e gjejne veten, ka nga ata qe lene numrat per lidhje, qe kerkojne foto per seks, te tjere qe flasin barcaleta, apo te tjere qe bejne shpallje profetike.

Ky eshte pak-a-shume profili i rrjetit social, dhe audienca qe e popullarizon ate. Por pervec kesaj popullate, pjese e grupit, eshte bere edhe Tea. Tea eshte vajza qe kam njohur rrugeve disa jave me pare dhe qe ne rrjet, eshte anetari me kryelarte qe nuk flet asgje nga vetja, madje nuk fles me askend ne privat as informacionet me te vogla rreth saj qofte moshen apo vendbanimin kurse bashke, bisedat, i bejme me biseda me ze. Ne privat flasim per emrat tane te vertete, flasim per ditelindjet tona, per shkollen qe bejme e deshirat qe kemi per te tashmen e te ardhmen, flasim per lidhjet qe kemi, te dashurit qe nuk i kujtojme me apo ata qe i kemi akoma, flasim per gjithcka dhe po behemi shume shoke speciale.

Pervec Teas, nje tjeter personazh i popullates zakonshme, eshte edhe Joana. Mistrece dhe misterioze, e vogel e pak e llastuar, ajo kalon nje pjese te mire te dites e mbremjes ketu tek rrjeti, ngacmon djemte, flirton ne menyren e saj, merr pjese ne lojera e nga paneli shoh qe ka shume kerkesa miqesie e madje edhe foto qe dergon me mesazhe, por qe vete nuk mund ti aksesoj pasi perpiqem te ruaj privatesine e anetareve. Por vec per pak kohe, se duke kaluar ditet e duke mu shtuar kurioziteti rreth saj, fale edhe bisedave qe bashke bejme, i kerkoj foto ne privat e eventualisht takim, ku kushtet nuk jane fort te favorshme por bashke do ia dalim ta realizojme disi...

Dita e takimit vjen, dhe ne gjendemi ne teatrin Fishta. Jemi pare vec nje tjeter dite ne distance por sot do jemi afer, do mund te prekemi, te ndihemi, ndoshta edhe te puthemi, gjithcka mbetet per tu pare ne pritje te kushteve dhe te momentit. Teatri eshte i vogel por te rinje ka plot, ata kane nje takim me mons. Frendon i cili deshiron tu jape nje set me leksione dhe keshilla mbi lidhjet e mbi dashurine, te rinjeve pjesemarres qe aspirojne te jene cift. Joana eshte brenda me njerezit e saj ndersa une vetem, me xhinse, atlete, e me duar ne xhepa, futem brenda e ngjitem lart ne katin e dyte te teatrit, ku njerez nuk ka por as drita ndezur dhe korridori eshte krejt bosh; duket qyteti nga dritarja por nga qyteti - nuk duket asgje.

Me ti bere nje sms, Joana, ne pritje te fteses sime e meqe nevoje te marri leksione nga mons.-i nuk ka, nuk refuzon aspak por gati para se te lexoj "erdha" ne sms, ajo duket ne fund te korridorit, ne krye te shkalleve, me floket e saja me onde, bluzen e holle e xhinset blu te ngjitura per trup, e buzeqeshur, duke ece avash - me hap. "Ckemi", me thote, dhe zgjat doren te me takoje. Duket se kjo vogelushe nuk e kupton per ca kemi ardhe sot ne kete skute, ndoshta i ka harruar edhe te gjitha bisedat seksi qe kemi bere ne chat mbremjeve kur gati na zinte mengjesi duke fole gjera qe ne mengjes direkt i fshinim nga turpi, por me zgjat doren pafajsisht. Une sigurisht e takoj, pastaj e perqafoj, pastaj pa i thene akoma "ckemi", sic me tha ajo, i kap krahun e terheq si ne perqafim dhe e puth ne buze! Pa shtuar fjale.

Buzet i ka pak te lyera, pak mban arome te mire e pak ka edhe parfum; ajo nuk thote asgje, thelle brenda saj kjo eshte arsyeja pse ka ardhe dhe puthemi serish te dy, me fort, kete here me gjuhet brenda njeri-tjetrit. Sepse "kiss me" i shkruan edhe ne bluze qe mban veshur, "kiss me hard" me duket mua, pasi e mbeshtes ne mur, e zaptoj anash, e ia ve te dyja duart ne bark e ne gjoks per ti ndier cicat e vogla poshte, ne grushte. Duket se as sutjena nuk ka, jo ngaqe eshte kohe vere por ngaqe ia ndiej thithkat si kokrra kafeje nder gishta permbi shkrime. Pa ja heqe gojen nga goja, ndersa puthemi si femije te babezitur, ia fus duart poshte e ia gjej cicat sic i parashikova, te vogla, te buta, te erektuara ne maja dhe duke luajte me to, vec e puth me shume e e kafshoj ngapak neper buze.

Ne korridor vazhdon te jete qetesi. Eshte pasdite, edhe pak erresire e ne jemi ne fund te korridorit ky s'hyn mire as drita. Dua ta coj deri ne fund kete takim njohjeje por edhe frike kam. Ashtu, pa ja leshuar buzen nga goja dhe njeren cice nga dora, me doren tjeter, ia sjell nga beli dhe e kap nga bytha; bythen e ka mjaftueshem te malle per sa e vogel eshte ajo, e ka te fryre aty nen xhinset e ngushta dhe une vec e ferkoj, dua tia rrah por kam frike te bej zhurme vec ia shtrengoj me qejf si per tia shkyer aty ne heshtje. Dukshem, qe edhe Joanes i pelqen egersia, ma kafshon buzen si per te me gjymtuar dhe ma vendos doren ne rrip e tenton te mi zbertheje po pak emocioni e pak frika - nuk e lejojne, vec vazhdojme te puthemi e te kapemi ne qafe e neper trup, edhe per cerek ore te nxehte, sa ngjan sa nje minute - aq sa na lejojne shoqet e saja qe e therrasin, se poshte e pret i fejuari e duan te shkojne ne shtepi.