Renacimiento / San Sarajevo / (s5ep21)

Dy puthje shijojne me shume (2)!

#sarajevo #shoqeere
Ania me thote gjithmone se jam maniak; manjak seksual, qe me punon mendja shpesh dhe vetem per seks dhe sipas saj, pavaresisht se mua sme duket, kjo ka ndikuar edhe ne performancen tone [time] ne pune dhe ne aktivitete te tjera ditore. Por une sjam dakort aspak, ama, se une seksin nuk e kam obsesion; une e dashuroj seksin, eshte me e bukura dhurate qe Zoti (apo natyra) i ka bere njeriut dhe eshte aktiviteti me i pasur qe mund te realizohet mes te dashuruarve. Te bukura jane edhe udhetimet, edhe party-t, madje edhe darkat, por sidomos kur shoqerohen me seks... qe zgjat... qe shkrin!

Per seksin, keshtu mendon edhe ajo, por "manjaku" per syte e saj vjen qe pasi me ka spiunuar duke pare nje faqe eskortash ne Bosnie. Boshnjaket jane nje race e bukur per mua dhe per syrin tim, sic jane edhe Malazezet apo Serbet, por Bosnia duke qene edhe me e hapur si pasoje e kulturave dhe besimeve te perziera, i ben vajzat e Bosnjes te kryesojne kategorine. Madje njera nga vajzat, qe ja kam bere bookmark profilin e saj me foto dhe numra telefoni ka rene ne sy te vajzes sime qe here i ka dhene besdi e here, shpesh-here, ja ka ngacmuar edhe fantazite, ndoshta e shpresoj, ti ngacmoje edhe guximet.

Pas pak ditesh eshte shenValentini dhe kjo feste, njesoj si edhe vjet, na ka zene pa plane. Planet e hershme dhe afatgjate nuk realizohen, thone, keshtu qe as ne nuk i bejme ashtu - madje ne nuk blejme as dhurata sepse e shijojme lidhjen e dashurine cdo dite duke e filluar bashke ne kafe e duke e mbylle ne shtepine time ku here na shterojne birrat e here na shterojne djerset. Por sado mendojme se madje shenValentini eshte nje feste komerciale, do bejme edhe ne pak komercialitet; do shkojme ne Bosnie! Me sakte, do rikthehemi ne Bosnje, ne Sarajeve, tek hotelet e rehatshme e e kafet turke e byreket super te shijshem me patate.

Si edhe heren tjeter, nisemi me autobus nga Shkodra per Podgorice ku do pijme vetem nje kafe e gjendemi ne destinacion te enjten e 13 shkurtit. Po si edhe heren tjeter, edhe kete here kemi rezervuar ne AirBnb por si dhurate shenValentini, eshte kujdese Ania me gjithcka qe nga pagesa, oraret, planet e tre diteve dhe dy mbremjeve qe do qendrojme ne Apartment Romantic Deluxe. Eshte nje apartament teper i bukur dhe i rehatshem, ndoshta teper i shndritshem me zbardhimet e forta por perdet moderne me zemra, karriget e lustruara me lule te pranveres e raftet e komodinat me gjethe te vjeshtes me televizorin mallesk i vare ne mur qe shpresoj te mos jete edhe 3D, i ben dhomat te duken nje miks i kujdesshem i te gjitha stineve duke justifikuar edhe distancen e qindra metrave nga qendra.

Pasi kemi ngrene nje darke te qete e te mbushur plot me mish e oriz ne Inat Kuca, taman oreks shqiptari ne keshtjellen e shijshme boshnjake ku me zor gjetem edhe tavoline te lire, me nje shishe vere ne dore, i bejme edhe nje here ato pak metra rruge kthehemi ne dhome.

- U kenaqa, i them Anias. Kaq e mire darka dhe kaq i bukur apartamenti por pak larg, kishe mujt me e gjete ma afer...
- Hajt mor shpirt, duro deri neser qe fillon festa taman.
- Festa taman?!
- ShenValentini pra... Per ca kena ardhe?

Ajo nuk eshte natyre e suprizave te djallit por ska dyshim qe nje dallezi e ka ne mendje per kete dite. Se ne fakt po, sic edhe ajo thote kemi ardhe per te festuar shenValentinin pak ndryshe nga shoket tane e madje pak ndryshe edhe nga ne. Keshtu qe sonte, disi nga lodhja e disi nga vera e pak edhe nga ora e vone apo me shprese per te kursyer energjite, perqafohemi dhe fleme me televizorin ndeze per tu zgjuar mengjesin e 14 shkurtit gati ne dreke.

Dita eshte e bukur perjashta, kohe e mire pak e fresket taman per te veshe palltot e per te dale ne nje shetitje. E fillojme diten ne orar te vone me kafe e simite ne OldTown pasi kemi ece e mbushe me ajer rrugeve te Sarajeves duke bere selfie [ralle se Anias si pelqejne] dhe pas dreke do vizitojme katedralen, xhamine, Bashçarshine, Latin Bridge, do vizitojme cdo cep e kaq shume ne palqen ky vend... Madje do blejme edhe varese celesash me emrin "Sarajevo". Ne mbremje ne te errur, shkojme tek dhoma jone si per te pushuar pak qe te dalim pastaj per darken klasike te shenValentinit; ne Restoran Maroko. Ne Maroko kemi qene dhe nje here tjeter dhe ushqimet e lindjes me muziken ne sfond e kamarieret e komunikueshem e te sjellshem qe edhe flasin anglisht - na e kane bere Marokon si shtepi.

Sa jemi veshe pasi keme bere edhe dush bashke; bie zilja! Me siguri dikush ka ngaterruar dere se aty nuk eshte as shtepi private, se pse tjeter duhet te kete vizitore? "Oh, zilja", ja ben Ania, qe nga sjellja e saj dhe buzeqeshja, duket sikur eshte ne shtepi te vet. "Prit se e hapi une", me thote, dhe vrapon pa prite ta kundershtoj apo ti jap ndonje keshille.

Sa shkon ne dere, "Oh, yeah, come inside" [hajde brenda], e degjij ti thote dikujt qe nuk arrij akoma ta shoh apo ta njoh per shkak te korridorit te gjate e me kend. Skam asnje ide kush mund te jete pervec pronarit, ndoshta, por do e zbuloj per pak sekonda, nuk shqetesohem derisa te hyje brenda dhe kur coj koken nga kolltuku ku jam ulur: wow! Diku e kam pare! Eshte nje vajze me trup mesatar, floke te gjata qe i shtrin permbi shpatulla, gjoks te fryre te bukur qe ska dyshim qe nuk eshte i natyres dhe tuta te ngjeshura - aq te ngjeshura sa i duken edhe te carat deri ne detaje. Mban edhe nje pellush te bardhe me shume push ne bel e lart, nje tatuazh tribal ne qafe poshte gushes dhe nje cante dore qe fantazite e mia ja mbushin plot e qe e hell ne dysheme sa hyn brenda. Nuk e njihja natyren e saj por fytyren e trupin i kam fiksuar mire, sigurisht, eshte Mia, nje nga vajzat e homepage te CityOfLove qe Ania ma paska vjelle nga WhatsApp-i.

Mia nuk ndihet aspak ne siklet edhe pse ka ardhe para orarit; pervecse e dinte se ke do gjente aty, ska dyshim qe madje eshte edhe nje profesioniste, qe sot, sipas deshires sime e kerkeses vajzes sime, do ofroje cdo sherbim qe ka ne repertor. E ftuara menjehere e kap vajzen time prej beli dhe e terheq per ne mes te dhomes ku eshte nje divan i bardhe si re, dhe para se te ulen bashke aty kepen prej beli te dyja dhe ferkohen sikur marrin masat. Bejme dy prezantime, flasim dy fjale se ajo edhe flet shume pak anglisht, dhe ajo as nuk eshte e dashura jone, por do sillet si e tille e vetem e shtrin Anian siper divanit e nis ta puthi neper qafe sikur e nuhat per ti ndier aromen e trpit te pas-dushit te sapobere. Ania me sheh mua ne sy me pikepyetje; sikur kerkon leje per te vazhduar dhe buzeqeshja ime e eksituar already i permiton te beje gjithcka te ndieje. E puthin njera-tjetren sikur njihen tashme ndersa Ania eshte rehatuar komplet poshte trupit te Mias teksa, me kembet ne dysheme akoma dhe e perkulur siper saj, shtrin doren drejt meje qe ti afrohem. Nuk dua as te mendoj se kete e ben per te kursyer kohe deri ne te marre pagesen, dua te mendoj se e ndien te kenaqet me ne si te jete shoqja jone keshtu qe ia kap doren qe mban ne ajer, ia puth per tu ndier me shume te afert, dhe ia rreshqas te rripi i xhinseve te mia te zeza qe te me japi ajo vete drejtim. Padyshim, pa ngurrim, ajo me largon prapa e me con tek bytha e saj e ngritur qe menjehere tia shtie gishtat poshte llastikut te streceve e tia shkul poshte.

Ka nje bythe te bukur, te malle rrumbyllake sa dy topa basketbolli, shume te lakmueshme per tia mate me gjuhe centimetrat e te cares dhe keto mendime i kam pase qekur e pashe te paren here ne web por kjo eshte eskluziviteti i vajzes sime; nuk do ndodhi kurre ne prani te saj dhe sigurisht jo sonte. Por me padurim e nxjerr karin nga xhinset qe ndiej sikur i kam marre teper te ngushta, ia rrah tek mollaqet derisa marr formen time me te forte dhe ia rreshqas brenda me shpejtesi, lehtesisht fale libidos saj qe sikur i zien tashme. Ajo nderkohe ia ka zbuluar gjoksin vajzes sime te pafajshme dhe ia kap me dhembe ja sjell neper goje thithkat. Une ia ve duart ne bel, e shtrengoj pak e ngjesh pas vetes dhe e palloj me force qe te paren here, duke pare edhe Anian si me sheh ne sy ndonjehere ndoshta me pak xhelozi por Mia do e kapi me gishta per goje e do e terheqi poshte, shume poshte, sa e hell ne toke prej divani, mes kembeve te saja, e ja ve pidhin ne goje - siper buzeve qe i dridhen; buze-me-buze.

Une vazhdoj ta qi te ftuaren pa meshire ndersa vajza ime nga poshte me prek me gjuhe koqet ndonjehere dhe duart qe ia ve siper bythes Mias, duke ja bere me te lehte entrancen babit te vet. Mia mbeshtetet me duar siper divanit, i leshon gjinjte ti tunden ne perplasjet e karit tim si shpate ndersa merr sherbim nga vajza ime e vogel, si te jete nje vajze e malle, si te jete puna e saj e vetme qe di te beje, si te jete vete nje eskorte. Dhe une ndonjehere ia heq duart nga beli Mias, here per ti dhene ndonje shuplake mollaqeve qe i tunden si pjepra e here per ti preke floket Anias sa per ti kujtuar qe e dua sa zemren.

Pasi ka marre edhe pak me shume sherbim, Mia terhiqet, ma merr vajzen me vete dhe serish kalojne bashke ne divan, duke e zene nje pozicion te qete e me te rehatshem. Ia zberthen xhinset dhe sic ia gjen pidhin te bere qull nga trysnia e emocioni i deshmise, dhe pasi e ka zhveshe pak e ja ka ndier deshiren me duart e saja te vogla, me fton mua serish te afrohem te rrasem brenda, por kete here ne vajzen time dhe ashtu do bej menjehere, do bindem, nuk ngurroj, e kam cdo leje nga te gjithe anetaret e asaj mledhjeje. Madje edhe kuptoj se Ania po digjet per kar, tashme ia njoh edhe shikimet e prekjet, keshtu qe e penetroj fort deri ne zverk fillimisht dhe Mia qe kthehet siper saj, permbys, persembrapshti, e fillon ti hakmerret duka ja lepire e thithe klitin me buze ne te njejtat ritme e penetrimeve te mia. Per pak ulet me njeren kembe ne dysheme, tjetren gju siper divanit dhe perkulet ta haje serish, aq fort sa me pare ose me shume, sikur e ka marre inat, sikur e ka frike se sdo e paguaje ne fund te gjithckaje. Ania e terheq nga bythet e merr komplet siper trupit, ne pozicion 69, aq sa e lejojne tutat e ngjeshura te levizi. Vajza e vogel e babit; me ngjet komplet, ne ndyresi, ne dashuri, ne kurveri...

Mua me terbon shume kjo skene, jane te gjitha fantazite e mia te gjeneruara nder vite ne filma, shkrime, biseda, udhetime, dhe dua te mos mbaroje kurre kjo qe po ndodh. Ndonjehere gjate ushtrimeve te mia ja nxjerr karin perjashta, sa per tia fute ne goje Mias e cila e pret aty siper si e unshme, dhe do vazhdoj ta qi prape vajzen sikur do ma heqin nga duart kur te mbaroje skena. Nuk do mund te qendroj shume gjate, Ania shtrin doren te me kapi gishtat te me japi zemer e te me kerkoje suport ne dhimbjet e saja ndersa Mia hap gojen; e kupton se dua te shperthej perjashta, e nxjerr gjuhen gati sa nje pedhembe dhe ne sekondin e fundit shperthej e zbrasem ne fytyren e mikes sone, ne sy, ne faqe, ne goje e ne gjuhe, nga ku do kulloje pasioni im i trashe si kos frutash siper pidhit te vajzes sime te zemres.