Anatole France

Asgje nuk e prish nje rrefim sic e ben pendesa.

#udhetim #turist #eskorte #rene

sezoni V, episodi 1; E lashe zemren ne Beograd

Ndonjehere, jeta te kthehet ne armik kur mendon se gjerat i ke vene per terezi. Sapo kam marre shtepine e re pak meter larg qendres dhe kam hapesiren time te mire e te nevojshme e te mjaftueshme dhe puna e re eshte fiks cka kam kerkuar; punoj me nje staf djem e vajza me te rinje nga mosha ime, te ...

Lexo me Shume (~ 1002 fjale)
#infermiere #mjekim #silvia

sezoni III, episodi 5; Turni i Nates

- Oh, quarantacinque!Keshtu me pergjigjet Silvia, kur nga kurioziteti e pyes ne italishten time gjysmake per moshen e saj pasi me kishte bere nje permbledhje te profileve te pacienteve qe ka njohur gjate 25 viteve ne profesion, e qe sme besohej. Ajo eshte infermierja ime kete fundjave, do me beje serumet dhe do me ushqeje nderkohe qe une rri shtrire ...

Lexo me Shume (~ 600 fjale)
#dashuri #krevat #hotel #perqafim #flavia

sezoni III, episodi 4; Prishje Plani (pjesa e trete)

Flavia shkon ne tualet, lahet, pastrohet, e kthehet serish ne dhome me mua. Ndalon prape para pasqyres, sistemon tualetin e saj edhe nje here, floket e shkurta, dhe oh, sa i ka hyre ne qejf vetja. Kenaqesia qe sapo perjetuam i lexohet ne sy teksa rregullohet aty para pasqyres si me e bukura vajze e botes.Nderkohe... Djemte e kane ...

Lexo me Shume (~ 658 fjale)
#ditelindje #dhune #pije #flavia

sezoni III, episodi 3; Prishje Plani (pjesa e dyte)

Rastesia, eshte mbreti i botes. Jo me kot kane thene, se une sot kam ditelindjen, si gjithmone festimet e mia jane minimale dhe ajo nuk eshte larguar akoma nga shkodra. Flavia, duket se e ka ndier atmosferen festive. Une zgjohem heret per te filluar javen, eshte e hene dhe zakonisht te henave jane bashkuar tasqet e tre diteve te fundit.Nga ...

Lexo me Shume (~ 663 fjale)
#suprize #shetitje #mister #flavia

sezoni III, episodi 2; Prishje Plani (pjesa e pare)

Asaj i pelqejne shume udhetimet, ajo eshte nje vajze e udhetimeve dhe sapo zgjohet ne mengjes e pasi sheh se eshte nje dite e bukur e plot diell, vendos te marri nje rruge. Nje mendje e ka per jashte shteti, pse jo per ne Mal te Zi? Marsi shenon njezet e pranvera thuajse ka filluar.Nuk e ben mendimin dysh, ben ...

Lexo me Shume (~ 887 fjale)
← 123 →