Albert Camus

Nje ndergjegje fajtore duhet "te rrefehet". Dhe rrefimi behet nje veper arti.

Kur na braktisin pa arsye

Kur na braktisin dhe sna japin nje arsye, eshte rezultati i ndjenjeva te braktisesve, i atyre qe sdijne te duan, i atyre qe se kane gjete akoma veten. Nuk ka te beje me ne!Nganjehere nuk mund tu japim kuptim veprave te njerezve te tjere, sado qe duam. Pasi na thehet ...

Lexo me Shume

Ciftet qe nuk perputhen

Ka shume gjera qe ciftet duhet te perputhen ne to per ta bere nje lidhje funksionale dhe afatgjate. Partneret duhet te terhiqen fizikisht, te shkojne mire, te kene te njejtat vlera morale, ndoshta edhe religjioze.Kur e kupton se ti dhe zgjedhja jote shkoni mire, por thelle-thelle kupton se disa gjera ...

Lexo me Shume

Ata qe sdijne te dashurojne

Ne fillim, ndihemi sikur kemi gjete dike qe se kene pase kurre ne jete, se ne fund te fundit, ata jane ndryshe nga te gjithe shoket e shoqet e klases apo te palestres. Ndryshe nga cdokush tjeter. Lehtesisht te dallueshem.Ata na mbushin vazhdimisht me dhurata domethenese dhe me vemendje, aq ...

Lexo me Shume

Po tatuazhet, clidhje kane me pasionin?

Te besh nje tatuazh eshte dicka e lehte, nuk eshte ndonje veper e admirueshme per shkak te kesaj lehtesie dhe eshte thjesht nje aksesor, si nje veth apo byrzylyk dore, apo si nje rimel qerpikesh sic mund ta perdori dikush; ti shkon aty, paguan, dhe e ben - njesoj si ...

Lexo me Shume

Po kur partneri zgjedh te shoqerohet me ishin?

Atehere lidhjes i ka ardhe fundi!Edhe nese ata nuk po flene bashke dhe asgje nuk po ndodh, ndoshta vec kafe ose nje shetitje bregut lumit, nese ajo deshiron qe lidhja me ty te vazhdoje perpara - atehere asaj i duhet nje shkeputje e paster nga e kaluara. Dhe nuk po ...

Lexo me Shume
← 12316 →