pasion.al

Asgje madheshtore ne bote nuk arrihet pa pasion!

Kerkim... koha

U gjeten 13 rezultare; me poshte jane disa...

E verdhe, si dashuria!

Ditet kalojne me numer e te miat duken vecse me te shkurtera, duke i plotesuar me pune e me shkolle e gati sme del koha te marr as fryme. Me zori e gjej pak kohe te dal pak ndonje shetitje te afert e rruges te shkruaj edhe ndonje gje per...


Arratisja e Asaj me te Kuqe

Dhe ja ku mu afrua si hajdute! Une ju shmanga pak. Pata frike se mos na shohin e sdua te bie ne sy me te, por eshte e nje mision i pamundur. Sepse ajo eshte e cmendur, ajo ste shqitet dot kur te vjen afer e sikur do te ta vjedhi...


Nje shoqe e re

Ka kaluar ora 22 e ato jane ne katin e siperm tek bari i Meridian-it. Ajo ka ardhe serish ne Shkoder, per te dyten here tek une, e kete here bashke me ne, ne anen tjeter te tavolines, Tomi, djali qe udhetoi me mua nga Italia e ne krah te...


Photoshooting

Eshte maj... Dhe une zgjohem ne Hotel Eminent, ne qender te qytetit me te dashur per mua, fale qetesise e pastertise qe mbart, historise e kultures, gjuhes, e me femrat e bukura modele e djemt krajla - Podgorica. Por nuk kam ardhe per ata, per asnje e nga ata; kam...


Shoqe e gjimnazit

Elisa, eshte nje vajze e thjeshte ne shpirt e ne zemer por edhe shume "e komplikuar" ne mendimet e saja rreth gjithckaje ndodh cdo dite - mendja e saj eshte si nje makineri kompjuterike qe shperthen ne ide e ne cmenduri sa here bisedojme per gjerat tona qe s'ia rrefejme...


Puthje lamtumire

- Se di Erik, bela a ma mir me ik en Angli... Tres menen e merrem me noj pun tieter... Neser do largohet ajo. Neser me date 6. Do kete nje tjeter familje, nje tjeter rreth shoqeror e nje tjeter pune ku shpresoj te punoje me pak... Do largohet per diku...


Tre dite - nje jete!

Ka qene ca vite me pare, kur mbaja Telenor Montenegro dhe cdo fundjave kisha plot 1000 SMS ne pakete, te cilat i filloja te premten pas mesnate per ti mbaruar deri mengjesin e te shtunes. Telenor mbaj akoma, por ralle bej SMS qekur kam filluar te punoj. Tani e gjithe...


Shhh, se na degjojne

Miremengjes, bjeshke! Lepusha duket kaq e bukur sot, jeshile komplet dhe me ajer te fresket qe te hap mushkerite - ngjan gjjthmone si nje fillim pramvere. Ora shenon vetem shtate, rrezet e diellit kane rene neper oborr e jane fute ne dhome permes perdeve te erreta e une jam zgjuar...