La falsa Esperanza / Dhurata / (s3ep10)

Cdo dhurate, sado e vogel, kur jeper me dashuri, ka vlere te madhe.

#dhurate #cpondodh
Eshte ky djali, Tomi, me te fejuaren e tij Lea, qe u njohem rruges ne autobus e qendruam ne fund, bashke. Une po kthehesha [nga Italia] pas nje jave te lodhshme atje, e kisha nevoje per shlodhje e te qeshura te forta, qe me Tomin e Klaren i cuam deri ne fund gjate kthimit gati njezet-oresh e ku ne as mund te shtriheshim vecse te qeshnim pafund e te pinim pijet qe kishim neper canta, atje ne sedilet e fundit.

Tomi eshte nje djale me trup te gjate, te formuar mire e me muskuj, me floke te prera shume shkurt, zakonisht vesh nje bluze kimone, dhe mban gjithmone mes gishtave nje cigare te ndezur si per ti dhene nje pamje gangsteri se shume ralle e thith. Lea eshte nje vajze e thjeshte e me shume humor, floke te gjata te drejta e sy te medhenj me qerpike te gjate, e si Tomi edhe ajo; nje kanatiere me krahet e barkun perjashta dhe nje fund te gjate deri tek sandalet me rripa.

Kaluam gjithe naten bashke ne udhetim e mberritem ne Shqiperi, ne mengjes, pa asnje fije gjumi ne sy. U ulem te pijme nje kafe para se te ndahemi.
- Po ti me ca do shkosh? - me pyet Tomi. - Ne kemi lene makinen ketu, se kishim qejf te provonim autobusin per gallate. Te te cojme ne shkoder?
- Pse vetem ti ke te dashur e makine? - i pergjigjem une me te qeshur. - Edhe une i kam te dyja, hah, do vije te me marri Anda, me makinen e saj mundesisht.

Duke pire kafen, po u prezantoja te dashuren time, duke ju "mburre" Tomit. Anda, ashtu si Lea - vajza qe kisha ne tavoline, ka sy te medhenje te zinj te thelle, por eshte shume trendy e sportive. E ndryshe prej Leas, Anda ka floke me te shkurtera e me te shndritshme, dhe buzen, oh Zot - se ka askush si ajo.
- Anda, jam tek bari ne fund...
- Eri, erdha zemer...
Ishte pergjigja e Andas, zeri i embel e sensual i saj ne anen tjeter te telefonit. Me kishte marre malli kaq shume per te. Java pa Andan ka qene nje vit i gjate mundimi; me mungonin puthjet perqafimet tingujt e ofshamat, prekjet e shtrengimet e gjithcka e jona... Sa i tregova barin ku po pinim kafet, ajo erdhi para se une te mbyllja telefonaten. Kishte marre makinen e saj te bardhe, dhe zbriti rreth 20 hapa larg tavolines tone, taman qe ne te tre ta shikonim me kujdes sic shikohen modelet ne nje sfilate...

U afrua ajo, u puthem pak me kercitje te lehte sic dime ne, dhe une e prezantova direkt para miqve te mi te rinje. Lea dhe Tomi, te dy, e pane sa te drejte kisha pase ne cdo fjale kisha treguar per Andan gjate rruges.
- Ke pire kafe akoma? - e pyeti Tomi me nje ze te sinqerte dhe me syte qe i shkelqenin nga deshira per t'a ule ne tavoline.
- Eri...? - dhe Anda priste te pergjigjem une...
- Oh se di, pergjigjem une. Mendoj se jemi pak te vonuar...

Nuk ishte e vertete! Ne kishim gjithe diten perpara, nuk ishim aspak te vonuar. Por nuk doja "ta ndaja" Andan ne tavoline, e doja per vete, ti tregoja mallin qe kisha akumuluar gjate nje jave larg saj e ti tregoja ereksionin qe kisha filluar te ndiej tek e pashe te na i afrohej tavolines me kofshet e bardha qe ferkoheshin poshte fundit te shkurter.
- ... por do takohemi serish te katert bashke per ndonje pije... - vazhdova pergjigjen qe kisha filluar e nderprere me pare.
- Vazhdoni pra Eri. - me nderpreu Lea. - Do takohemi me siguri, dhe, une do jem ne tualet, Tomi...

U pershendetem. Numrat i kishim shkembyer tashme, dhe u larguam avash me Andan drejt makines saj, me doren time qe i lidhej rreth belit e here pas here shkonte poshte ti ferkonte mollaqet, nderkohe qe Lea e la Tomin vetem e shkoi per tualet...

Hyme tek makina e Andas, e mbushur me arome te embel te fresket dhe me nje dhurate te paketuar siper kroskotit, qe sme la ta hapja fillimisht. Sa me kishte marre malli... Nuk u pyetem si jemi apo ca beme gjate gjithe kesaj kohe larg, vetem u pame ne sy per plot dy minuta, nderkohe qe trupi po na nxehej e po eksitoheshim me shikime, e u leshuam drejt gojeve te njeri-tjetrit si te egjer e po putheshim e po hanim gjuhet e buzet...

Ia gjeta shpejt cicat poshte bluzes se bardhe, e duka ia shtrenguar lehte, ia hoqa bluzen komplet duke ja zberthyer disa kopsa e duke ja kepute disa te tjera... Edhe ajo, me duart e saj poshte bluzes time, me gjeti shpejt e me nxorri perjashta. Si te mos me gjente, kaq sa isha fryre per te. Mi nderpreu puthjet, duke ma larguar koken avash qe te zbresi poshte meje e te filloje te me thithi gjithe etje. Sa me kishin munguar buzet e gjuha e saj rreth meje, kur me mbeshtjellin, kaq te nxehta sikur duan te m'a shkrijne.

Une ia shtrij doren avash pergjate shpines, i ferkoj pak bythen dhe oh... E poshtra, ka ardhe pikerisht per mua, suprize, nuk ka as mbathje. E ndiej kaq te nxehte, kaq te lagur tashme. Smundem me por filloj ti stimuloj pak klitin e menjehere e gjej pikenG me gishtat e mesit, duke ja ngacmuar.

Dua ti marr hakun! Dua ta prish aty! Levizjet e saja shpejtohen e edhe te miat, por nderkohe me shkojne syte tek tavolina ku isha me pare... Lea nuk eshte kthyer akoma nga tualeti e as Tomi nuk eshte me atje, eshte pas xhamit, tek makina jone... Sme intereson! Shtrihem pak prapa qe Anda te hypi siper... Ajo shtrihet permbys siper meje, me shpinen nga xhami nga ku po vezhgonte Tomi... Duke me puthur e kafshuar buzen, me kap dhe me rreshqet brenda vetes... Po kercen fort, siper meje, brenda ne makine... Po me cmend.
- Oh... Te pelqen supriza zemer? - me pyet me ze te ulet, duke buzeqeshe ngjit' me buzet e mia.
- Gjithmone shpirt... Por kam dhe une nje suprize per ty... - i pergjigjem me te njejten buzeqeshje, duke zgjate doren per te hape deren e makines, pa zhurme...

Eshte mesdite, eshte diell e nxehte... E Anda nuk e ka mendjen aspak perjashta. Nuk e di qe Tomi eshte kaq afer pas saj, ajo vetem po shijon kenaqesine brenda trupit te saj e zjarrin, nderkohe qe Tomi ka arrite nje ereksion kaq te forte qe i duket siper tutave, i duket nga larg... Ai afrohet avash, del perjashta i madh e i forte, edhe ai gati per Andan. Ia vendos duart tek shpina, e shtrin avash e ngjit persiper gjoksit tim duke e qetesuar, e ndersa Anda e kupton gjithcka duke mos e kundershtuar, ai i mbeshtetet tek bytha e saj e bukur e pret per buzeqeshjen e saj qe tia fusi brenda.

Anda nuk vonon aspak t'i pergjigjet Tomit me buzeqeshje, ajo do gjithcka tani. Na do te dyve brenda. E nderkohe qe Lea kthehet nga tualeti dhe po kerkon Tomin tek bari, ai hyn komplet brenda ne makine qe te mos duket nga perjashta, e rreshqet ngadale brenda Andas por nuk pret shume per tia shpejtuar levizjet. Te dy e ndiejme kaq fort shtrengimin e kenaqesine brenda saj, duket sikur kemi bere nje pakt...

Anda po cmendet siper meje e poshte Tomit, me kafshon buzet nderkohe qe Tomi e puth nga prapa ne shpine e ne qafe e ne shpatulla. Jemi dy meshkuj te medhenj qe po cmendemi per te, e qe po e qijme fort me te njejtin ritem. Jemi pak ngusht aty, makina po tundet kaq fort e ne po gjemojme te tre bashke ne kor si te cmendur... Vetem Lea nuk i degjon ofshamat tona, ajo akoma nuk e di se i fejuari i saj po prishet brenda te dashures time bashke me mua...

Cfare kenaqesie! Cfare skene! Erdhem te tre bashke, e une e Tomi brenda Andas, yllit te pornos, te dashures time! Ajo skuqet ne fytyre, e kupton cfare kurve ishte e si i cmendi dy meshkuj sebashku. E Tomi kthehet prej Leas; "Zemer, kishte harruar syzet Eri... Erdha..." Sic largohet Tomi, me pak xhelozi e shume kenaqesi ne fytyren time, e pak turp e shume kenaqesi ne fytyren e syte e Andas, ndezim makinen e largohemi edhe ne...

Rruges, ajo me tregon edhe dhuraten qe kishte pase ne kroskot qe prej fillimit; nje varese e bardhe shkelqyese me rruaza...