La falsa Esperanza / Tek zyra e saj / (s3ep14)

Falenderimet kane vetem nje problem; kur nuk e di kush duhet falenderuar.

#zyre #shef #grup
Mbaruan pese zile ne celularin e saj por nuk po pergjigjet, dhe as SMS sme ka kthyer asnje... Doja ta gjeja suprize kete te shtune e erdha nga Shkodra me nje tufe lule te fresketa ne duar te mbeshtjella transparent dhe nje pako cokolata qe i pata marre ne Mal te Zi nje dite me pare... Por as ne shtepi nuk eshte...

Komshija saj plake qe me ka pare edhe here te tjera ne oborrin e tyre e qe me mban mend mire ca kerkoj ne ate lagje, me thote se e ka pare te dale ne 8 pa 15 e ka ike per ne zyre... Ne zyre sot?! E shtune?! Mbase ka pase shume pune e si ka mbaruar dot gjate javes... Do shkoj ta gjej atje, te jete nje suprize. Dhe po me te njejten taksi qe nuk eshte larguar akoma nga lagja, nisem per tek zyra saj...

Eshte afer, rruga zgjat vetem pese minuta e une zbres aty, tek parkingu kompanise ku punon ajo, me lulet e cokolatat ne dore, e nisem drejt zyres se saj qe eshte ne katin e dyte e duhet te ec disa metra te mira pergjate korridorit te ngushte... Te gjitha zyrat jane te mbyllura deri ne qender ne holl, nuk degjohet asnje zhurme, fjale apo tingull take neper dysheme...

Pervec Lauras, inxhinieres se kompanise, nje zonje ne te dyzetetat e saj, me trup mesatar te mbushur e me bythe te rrumbullaketa te fryra aq sa nuk e kuptoj si arrin ti veshi fundet... Me kujtohet gjithcka, shume shikime e shume fjale e biseda flirtuese mes nesh, qekur takuam duart heren e pare ne zyren e Andas. Laura eshte gjithmone nje turn-on per mua, me syzet transparente, floket e verdha te lidhura bisht prapa dhe cizmet e gjata - si nje pornstar i Brazzers... dhe ja ku eshte serish, pikerisht tani, ne mes te korridorit, e hutuar e shperqendruar me ca dosie qe mban ne dore, vetem...

- Laura?!
- Oh, pershendetje! - me thote. Eshte e shtune sot, jemi pushim. Mund te te ndihmoj?

Ajo e di se po kerkoj Andan, pse tjeter do isha tek zyrat e tyre, vetem...
- Mhmm, di gje nese Anda eshte ne zyre? Aty po shkoja tia bej si suprize...
- Nuk e telefonove dot?! Nuk eshte ne zyre, se keto dosiet per te i kam... Me prit te shoh tek shefi, vetem nese eshte aty...
- Shefi?! A nuk eshte larguar ai?
- Ka ardhe shefi i ri, Matia. Per me teper, jemi te fejuar... - dhe buzeqesh kaq krenare per te fejuarin e saj qe edhe e ka shef.

E largohet per tek zyra e shefit tyre qe eshte ne fund te korridorit - majtas. Une e ndjek avash, me lulet dhe cokolatat ne dore, me syte tek bythet e saj qe gati po i shkyejne fundin e zi e me mendimet ne koke qe vetem me shtohen sa here e shikoj... Dhe ne pak hapa jemi tek zyra e shefit, e Laura e shtyn deren me hov si per te me treguar femren e eger e moskokecarese...

Oh Zot! Ai qe sigurisht duhet te ishte shefi i ri, e ka mberthyer Andan, te dashuren time te vogel me duart e tij te medha dhe po e qin kaq fort e embelsisht mbi tavolinen e tij ku duhet te mbante dosjet e regjistrat por ato jane te hellura pertoke tashme... Kam njeqind mendime, njeqind fjale per te thene e njeqin modele xhelozie tek e shoh Andan ta shijoje kaq shume shefin e ri brenda trupit te saj...

Dua te bertas por nuk ndodh! Nuk bertas dot... Laura, e fejuara e shefit, kolegia Andas, eshte kthyer prej meje e me ka zene gojen me doren e saj te bute dhe duke me preke lehte siper xhinseve, me thote me ze te vogel:
- A nuk duhet ta shijojme edhe ne? Kam nje vit qe e pres kete...

Nuk me le te pergjigjem, ma mbyll gojen me te sajen dhe me deperton thelle me gjuhe si per te me marre frymen; a nuk ishte rasti perfekt per nje foursome artistike? E mberthej Lauran per beli, ne nervat e asaj qe gjeta, e shkepus lart pa i shkepute buzet, dhe afrohem tek tryeza e shefit te saj, aty ku Anda po gjemon duke shijuar nje skene te nxehte penetrimi te eger...

Laura shtrihet persiper tavolines; afer Andas, dhe duke i dhene shikime sfiduese njera-tjetres, ngre lart fundin, largon mbathjet anash dhe nuk ka nevoje te thote asnje fjale; cdo levizje po flet vete... Une smendoj me dhe sme intereson asgje, jam erektuar kaq shume, dal gadishmerisht dhe rresqas eger brenda Lauras, duke "kopjuar" Matian - duke ja shtrire asaj kembet tek supet e mia...

Perkulem lehte persiper saj dhe ia hell duart rreth qafes, duke e terheqe me shume sikur sdua te le te me iki... Laura e shijon me shume kete levizje, ofshamat i rriten dhe une kam besim se do e fitojme kete "sfide", ne pozicionin e saj te preferuar...

Por Anda preferon dicka tjeter... Ajo rrotullohet ne te djathte duke u kthyer perballe Lauras e duke i dhene mundesi Matias ta penetroje me thelle e ta cmend ne maksimum, nderkohe qe i mbajne duart te shtrenguara...

Po gjemojne fort te dyja... Kaq afer njera-tjetres... Gjemojne e shfryjne tek njera-tjetra... Derisa Laura i hell doren Andas, e kap tek floket e saj biond e e terheq ti kafshoje buzet... Nuk duron me, po cmendet... Te dyja po cmenden! Te katert po cmendemi... Cfare skene e cmendur. Dhe eksituese! Ah sikur te kishim kamera...

Laura me grith me thonje ne krahe tek me shtrengon e leshon klithma kenaqesie... Eshte kaq e nxehte, trupi po i zien e i dridhet e ofshamat me tregojne se ajo as nuk di ku eshte... Nderkohe qe Anda eshte kthyer prej Matias, i ka vene doren ne bel duke e terheqe me shume se nuk po mjaftohet me ne ate qe kerkon... Po shfryjme, po bertasim, po shtrengohemi e po i puthim fort partneret tona qe ja "rrembyem" njeri-tjetrit per kete skene magjike orgjie, dhe miqesore.

Gjithcka, si nje skenar i Mark Dorcel.