pasionPoezi: Asaj me fustan te kuq

Poezia eshte emocion, pasion, dashuri, pikellim - dhe cdo ndjenje qe eshte njerezore.

Asaj me fustan te kuq

postuar ne 2022

Dua ta bej me ty, hot, wet, gjith emocion,
Te bejme dashuri edhe ne ditet me te keqija,
Te te puth te te thith te te prish, me pasion,
Te ti dridh gjunjet sa te te cmende habia.

Dua ta ndiej veten burre edhe poshte teje,
Te te shoh ne sy e pastaj te te mbaj mi trup,
Te te thith ne goje te shkrihesh brenda meje,
Te rrjedhesh mes kofsheve te mos kesh turp.

Dua te me ngasesh si te jem kali jot,
Te kercesh mbi mua te me besosh me zemer,
Te kuptosh pasionin qe sta jap me fjale dot,
Te ndiesh ekstazen e te qenit femer.

Dua te te kem ne shtrat per gjithe naten,
Te presim mengjesin cmendurisht bashk' zgjuar,
Te mbytemi me puthje - sikur flasim uraten,
Te perdorim trupat tane - per tu mbuluar.

E kur te kemi realizuart keto planet e mia,
Te behem ai - qe gjithmone do e duash,
Te me therrasesh sa here te te kap' dashuria,
E zjarrin, gjithmone te ma ruash.