Poezi / Bytha jote

Poezia eshte pasion, emocion, dashuri, pikellim - dhe cdo ndjenje qe eshte njerezore.

Bytha jote

postuar ne 2021

Jam i etur,
Jam i ndure,
Kam nevoje te qetesohem.
Trupi yt,
Krejt i zhveshur,
Kenaqem dhe plotesohem.

Mos leviz,
Ule bythen,
Sille ketu afer meje.
Fytyra ime,
Faqet e mia,
Duan ledhatime prej teje.

Gjuha ime,
Buzet e mia,
Bytha jote e shijshme.
Mollaqja e majte,
Mollaqja e djathte,
Duket vertete e hijshme.

Lepirja ime,
Kenaqesia jote,
Ndiej parajsen e seksit.
Shija ime,
Bytha jote,
Motorri kryesor i seksit.

Lutjet e mia,
Ofshamat e tua,
Muzike ne veshet e mi.
Qellim im,
Kenaqesia jote,
Eshte vecse fantazi.

Syte shkelqejne,
Bytha tundet,
Oreksi im vec shtohet.
Pidhi i njome,
Pidhi pulsues,
Tek buzet me rebelohet.

Gjuha ime,
Ferkimi i lagesh,
Te lepij si akullore.
Pidhi i bute,
Lengezim i embel,
Por tani ska tjera role.

Gjemimet tua,
Bertitjet tua,
Gjuha ime bateri.
Nje orgazem,
Pidhi dridhet,
Shliron shume energji.

Eshte mengjes,
Apo eshte dreke,
C'eshte ky vakt i mire?
Bytha jote,
Topolake,
Eshte thjesht nje embelsire.