Poezi / Hola, Ola

Poezia eshte pasion, emocion, dashuri, pikellim - dhe cdo ndjenje qe eshte njerezore.

Hola, Ola

postuar ne 2022

Nuk e di, nese te pelqejne poezite,
por une ta shkrova.
Ta shkrova, bashke me gjithe dashurite,
mbase s'gabova.

Nuk e di, ku paskerke qene e fshehur,
larg prej meje,
Por te gjeta - me pasionin tim te cmendur,
vec fale teje.

Nuk e di, si Zoti paskesh derdhe mbi ty,
gjith' kto bekime,
Vogelushe, buzeqeshme, bema me sy,
je zemra ime!