Poezi / Mengjes ne Distance

Poezia eshte pasion, emocion, dashuri, pikellim - dhe cdo ndjenje qe eshte njerezore.

Mengjes ne Distance

postuar ne 2022

Miremengjes zemer,

Te kam pase gjithe naten ne mendje,
Me ka marre gjumi duke pare me endje,
Fotot tua ku shkelqen si drite.

Me syte e shkruar nga vete bukuria,
Buzen, floket, t'i ka bere vete Perendia,
Pergjithmone kam per te t'prite.

Se me mungon, si tkesh qene gjithmone imja,
E pa zerin tend nuk pushon dot dhimbja,
E shpirtit qe ste ka ne sy.

Pastaj vjen nje snap, e me ty fillon rrezatimi,
Se ti je shoqja, dashuria, bekimi,
E une spranoj te jem pa ty!