Blog / Pse ciftet bejne seks ne makine?

Nje jete e gezueshme, eshte jeta me eksperienca qe ndahen me te tjeret.

E para pergjigje qe degjojme nese kjo teme hapet ne tavoline apo ne biseda mes miqsh, eshte se makina, eshte thjesht nje vend si cdo tjeter. Por a eshte vertete kaq? A ka dicka me shume pertej nje akti qe e provon cdo tre-cerek i studenteve te shkollave e universiteve, duke braktise rehatine dhe prakticitetin e krevatit? Duket se eshte, sepse 60 perqind e studenteve pranojne ta kene bere kete "mekat" dhe kjo duhet te kete disa arsye realisht te forta dhe/ose bindese.

Seksi ne nje makine te vogel qe qendron e parkuar ne nje cep, duket shume larg asaj cka disa e quajne akt dashuror ideal. Hapesira e ngushte, zhurmat e pakendshme gjate levizjeve dhe ferkimeve neper sedile, kushtezimet ne pozicione, apo mundesia qe nje kalimtar te te kapi aty duke bere gjene tende - jane keto kondita qe seksin ne makine nuk e bejne shume te favorshem. Por megjithate, per gati 100 vitet e fundit qe prej prodhimit te makinave, pra qekur makinat e para filluan te dalin ne qarkullim neper bote, djem e vajza e burra e gra, i kane kryqezuar kembet me partneret e tyre sa here u eshte dhene mundesia.

Per kete artikull, jam perpjeke te bej nje liste permbledhese e cila me rezulton ne disa arsye te forta thjeshtesisht te kuptueshme, pse ky trend eshte kaq i perhapur dhe pse ka edhe nga ata te cilet refuzojne ta fusin ne repertorin e tyre seksual, sic jam edhe une - sado qejf kam ta ngacmoj kete teme.

Nje arsye pse ciftet bejne seks ne nje makine sado e papershtatshme mund te jete ajo, eshte se, seksin duhet ta besh! Domethene, duhet te besh seks dhe ske vend tjeter. Kjo mund te jete eskjuza e shume studenteve qe rrembejne makinat e shokeve dhe vrapojne me te dashurat e tyre per te perfunduar ate cka u ka mesuar natyra. Ose ndodhesh ne sedilen e pasme, duke u puthe, ngrohte dhe nxehte, dhe nuk te pritet te shkosh ne shtepi apo ne hotel se ndoshta ske shtepi apo hotel ku mund te shkosh. Dhe eshte pikerisht kjo urgjence dhe kjo papasterti qe e ben seksin ne nje makine te mire. Dhe prandaj eshte nje praktike e mire edhe per adoleshentet 16 vjecare, apo adoleshentet 20 vjecare qe jetojne me prinderit apo qe kane xhepat bosh te cilet pa menduar ca vjen pas kesaj, zhveshen ne nje makine.

Tjeter arsye eshte se disa tipa, i kane aq shume qejf makinat sa makina e tyre eshte pjesa me e rendesishme e jetes dhe targa e makines eshte aq e rendesishme sa ditelindja. Zakonisht keta tipa te vetmin investim qe kane, eshte makina qe ngasin cdo dite (duke perjashtuar shtepine). Dhe disi duket se meqe ka kushtuar shtrenjte makina, ajo e zevendeson edhe hotelin, edhe kuzhinen, edhe kinemane, edhe dhomen e gjumit. Imagjino per nje moment sikur te kesh mundesi te blesh nje makine te cilen e perdor edhe si studio, edhe si dhome pushimi, dhe aty te vjen dikush qe te jepet pa kursim; magjia vete, kush i thote jo...

Tjeter arsye eshte, kursimi. Kursimi, dhe aventura. Sepse kriza financiare i nxit ata qe kane makina, ta perdorin ate edhe si nje hapesire intime kater metershe ku gjithcka mund te ndodhi brenda saj. Kjo nxit edhe aventuren, sepse pergjithesisht, femrat qe nuk e kane frike ose tabu makinen si nje ambjent seksi, jane edhe me te gatshme per te pranuar eksperimente dhe te mos vendosin kufinj.

Tjeter arsye eshte, sidomos per shoqerine tone, ajo qe dijme te bejme me se miri ne sistemin tone: fshehja! Pak se i trembemi Zotit, pak se i trembemi kultures, syve, gojeve, pak se ne cdo meter qe levizim kemi kusherinje rrotull e pak se partneri jone eshte kalimtar, makina eshte nje vend arratisjeje nga keto pengesa.

Tjeter arsye eshte, eshte thjesht seks! Disa njerez thjesht duan te bejne seks dhe nese u jepet mundesia per ta bere ne makine, e bejne aty dhe per ta, seksi ne makine nuk ka asgje me shume as me pak se penetrim.

Ndersa po beja kete arsyetim, kalova edhe ne internet dhe me bene shume pershtypje statistikat. Sipas stastikave, 60% e studenteve e provojne seksin ne makine dhe shumica e ketyre cifteve arrijne ne orgazem (te pakten djemte) dhe keshtu eksperiencat e pergjithshme jane pozitive, pavaresisht pozicioneve te veshtira, ndjesive te sikletshme apo te fajshme ndonjehere apo pavaresisht faktit se pas disa kohe mendon se partneri ska qene i duhuri - seksi ne makine mbetet nje aventure e paharrueshme. Ajo gje zakonisht ka qene nje eksperience pozitive dhe persa u perket eksperiencave te keqia, do flas ne shkrimin tjeter - bashke me arsyet pse disa cifte nuk pranojne ta fusin ne biografi nje akt te tille.