pasion.al

Asgje madheshtore ne bote nuk arrihet pa pasion!

Kerkim... intereson

U gjeten 14 rezultare; me poshte jane disa...

Shpirtkalter

Sot eshte e hene dhe java sa ka filluar; ne mbremje kemi dasmen e mbeses e gjithe fundjava ishte rremuje. Sot dicka me qete, sot duhet vec te behemi gati e te vishemi bukur se ku i dihet, mbase i themi lamtumire beqarise edhe ne te tjeret. Duke provuar ca rroba...


E verdhe, si dashuria!

Ditet kalojne me numer e te miat duken vecse me te shkurtera, duke i plotesuar me pune e me shkolle e gati sme del koha te marr as fryme. Me zori e gjej pak kohe te dal pak ndonje shetitje te afert e rruges te shkruaj edhe ndonje gje per...


Dhurata

Eshte ky djali, Tomi, me te fejuaren e tij Lea, qe u njohem rruges ne autobus e qendruam ne fund, bashke. Une po kthehesha [nga Italia] pas nje jave te lodhshme atje, e kisha nevoje per shlodhje e te qeshura te forta, qe me Tomin e Klaren i cuam deri...


Nje shoqe e re

Ka kaluar ora 22 e ato jane ne katin e siperm tek bari i Meridian-it. Ajo ka ardhe serish ne Shkoder, per te dyten here tek une, e kete here bashke me ne, ne anen tjeter te tavolines, Tomi, djali qe udhetoi me mua nga Italia e ne krah te...


Tek zyra e saj

Mbaruan pese zile ne celularin e saj por nuk po pergjigjet, dhe as SMS sme ka kthyer asnje... Doja ta gjeja suprize kete te shtune e erdha nga Shkodra me nje tufe lule te fresketa ne duar te mbeshtjella transparent dhe nje pako cokolata qe i pata marre ne Mal...


Jola, nje femer me klas

Jola... Ky emer kaq i embel qe u jep forma eksituese buzeve kur e shqiptojne... U njohem ne nje takim te nje grupi rinor ku po diskutonim mbi stilet e veshjet e femrave, mbi tipet e karakteret e tyre, e konretisht, po diskutonim cfare e ben nje femer me klas. E...


Skype Call

Ndoshta duhet te filloj te punoj freelance, po mendoj. Tashme jam ne gjendje te bej shume gjera, pse te mos i gjej vete klientet e mi e ti bej vete kontratat e mia? Kam eksperiece te mire dhe shume njohuri, e, pse te mos e sfidoj vetveten ne nje hap...