Gloria Vanderbilt

Nese ke lindur ne nje eklips, kjo tregon se fati yt eshte kaotik.

horoskopi, 18 shtator

Dashi (21 Mars - 19 Prill)

Jeni te lodhur, dhe dikush ne periudhen e fundit madje mund t’ju kete ngadalesuar. Ose ka pasur disa shqetesime dhe probleme qe ju detyruan te qendroni ne vend. Por tani eshte koha per t’u larguar dhe kjo fundjave do te jete shume interesante.

Demi (20 Prill - 20 Maj)

Keni dyshime ne ndjenjat tuaja. Nese takoni partnerin tuaj te shtunen ne familjen, eshte me mire te jeni edhe me te kujdesshem. Ne fakt, nese ka situata per t’u diskutuar, probleme ose intoleranca, polemikat gjithashtu mund te shperthejne. Ne periudhen e fundit, per me teper, ju keni qene duke e qortuar shume partnerin tuaj se nuk sillet mire. Por a eshte vertet keshtu, apo jeni ju qe jeni shume kerkues?

Binjakët (21 Maj - 20 Qershor)

Keni nje qiell te rendesishem per marredheniet. Disa tashme kane pasur sukses te vogel ose te madh personal. E shtuna 18 shtator 2021 do te jete shume interesante. Ndersa te Dielen do te kete nje transmetim te drejtperdrejte, prandaj mos organizoni asgje te komplikuar.

Gaforrja (21 Qershor - 22 Korrik)

Te shtunen do te keni nje Hene shume te bukur. Perpiquni te planifikoni dicka te kendshme per ndjenjat. Dhe nese ka pasur nje krize, fundjava do te jete gjithashtu nje mundesi per te dashur dhe per te qene ne gjendje te beni paqe. Situata ideale do te ishte te kishit dike te cilit do t’i referoheshit. Por kini kujdes te mos provokoni partnerin sepse shpesh deshironi te provoni ndjenjat e veta, por perfundoni duke krijuar situata te veshtira per t’u menaxhuar.

Luani (23 Korrik - 22 Gusht)

Nje hene e shtrember tregon se po mendoni per te gjitha gjerat qe duhet te beni. Perballe Saturnit eshte nje gjendje e vecante dhe tregon se mund te kete gjera te reja, por ne te njejten kohe mund te keni keqardhje. Ka te ngjare qe tani ju jeni te mberthyer, ju pelqen te jeni te zene, por ndoshta ne kete moment nuk ka kushte per te qene ne gjendje te perfshiheni ashtu sic deshironi. Ne dashuri, Venusi, Urani dhe Saturni ne nje aspekt te vecante paralajmerojne se eshte me mire te mos ju provokojne shume!

Virgjëresha (23 Gusht - 22 Shtator)

Mund te thoni gjera te medha, i doni fjalet, keni nje menaxhim te vecante te gjuhes ne ndjenjat tuaja. Kjo aftesi eshte gjithashtu nje nga pikat tuaja te forta sepse jeni ne gjendje te jeni shume magjepses dhe te fitoni miratimin e te tjereve edhe vetem duke biseduar.

Peshorja (23 Shtator - 22 Tetor)

Harmonia dhe ekuilibri jane vlera referuese per jeten tuaj. Por ndonjehere ju e humbni mendjen ne dashuri per njerezit qe jane te cmendur, te paqendrueshem dhe shume te ndryshem nga ju. Ndoshta sepse ata jane ashtu sic deshironi te jeni. Peshoret shpesh vazhdojne nje rruge te caktuar ne jete, edhe nese do te donin te merrnin nje tjeter, sepse kane frike te mos semuren. Sidoqofte, ju jeni nje shenje ajri, dhe per kete arsye keni kreativitet te madh. Çlironi shpirtin tuaj ne fundjave.

Akrepi (23 Tetor - 21 Nentor)

Po perpiqeni t’i beni gjerat te rreshqasin, por jeni gjithmone Akrep, dhe nuk eshte e mundur qe ju ta injoroni. Eleminimi e atyre qe ju kane bere te vuani eshte sigurisht nje gje e dobishme per t’u perpjekur te permiresoheni. Kujdes nga marredheniet me Demin. Por edhe nese keni Venusin ne shenjen tuaj, mund te jeni shume kritike ndaj te tjereve.

Shigjetari (22 Nentor - 21 Dhjetor)

E shtuna eshte dita me e mire per ndjenjat dhe angazhimet. Ne vend te kesaj, do te jete nje dite ne renie, gjithashtu per shkak te lodhjes ose ndonje shqetesimi fizik qe mund t’ju detyroje te pushoni.

Bricjapi (22 Dhjetor - 19 Janar)

Yjet jane dite te zena dhe ka disa vonesa te vogla te mbledhura ditet e fundit, por ju e dini se si te sheroheni. Bricjapi eshte nje shenje shume e qendrueshme ne dashuri, ju vendosni te perfshini shume pak njerez ne jeten tuaj te dashurise. Dhe kur ndonjeri prej ketyre njerezve largohet, ju ndiheni keq.

Ujori (20 Janar - 18 Shkurt)

Ju jeni shume elektrike tani dhe eshte e veshtire per ju te jeni te qete. Aq sa shpesh as nuk mund te flini mire sepse keni kaq shume ide. Ju deshironi te beni shume, dhe shpesh jeni shume bujare sepse mendoni me shume per te tjeret sesa per veten tuaj. Shpesh punoni shume per te mos i bere ata qe jane prane jush te vuajne, por ndoshta tani do te ishte me mire te ngadalesoni pak, sepse duhet te mendoni me shume per veten tuaj dhe shendetin.

Peshqit (19 Shkurt - 20 Mars)

Venusi dhe Hena ne pamje te shkelqyer, por kushtojini vemendje te shtunes. Jupiteri ne fund te vitin 2021 do te jete ne shenjen tuaj te zodiakut. Dhe nese jeni duke pritur per nje promovim ose permiresim, ju vetem duhet te prisni qe te krijohen kushtet e duhura per rritjen tuaj.