pasion.al

Asgje madheshtore ne bote nuk arrihet pa pasion!

Kerkim... zyre

U gjeten 27 rezultare; me poshte jane disa...

Fundi i nje fillimi te ri

Me mire nje fund me dhimbje, se nje dhimbje pa fund. Por a jemi ne ne dhimbje pa fund? Nganjehere madje duket si agoni; por a jemi? Eshte bere nje vit qe nga fillimi pandemise dhe lidhja jone ka marre nje drejtim zbrites; po zbret nga qielli i shtate ku ishim...


Nje shoqe e re

Ka kaluar ora 22 e ato jane ne katin e siperm tek bari i Meridian-it. Ajo ka ardhe serish ne Shkoder, per te dyten here tek une, e kete here bashke me ne, ne anen tjeter te tavolines, Tomi, djali qe udhetoi me mua nga Italia e ne krah te...


Tek zyra e saj

Mbaruan pese zile ne celularin e saj por nuk po pergjigjet, dhe as SMS sme ka kthyer asnje... Doja ta gjeja suprize kete te shtune e erdha nga Shkodra me nje tufe lule te fresketa ne duar te mbeshtjella transparent dhe nje pako cokolata qe i pata marre ne Mal...


Ceshtja: WhatsApp

Ne te vertete, nuk dua ta takoj! Nuk i kam treguar se jam rruges per Tirane, se ne fakt kam disa pune private; e ajo do merzitet nese i them se nuk e takoj dot. Po udhetoj me autobus se vertete qe edhe nuk ia di shijen autobusit; kam vene...


Rozafa apo Turizmi?

Disa i thone "Rozafa", disa i thone "Turizmi"... Une i them thjesht "kafja", se pij kafe aty cdo pasdite, pasi kam lene punen e e kam mbylle zyren - njeqind meter me tej. Eshte nje bar i mall, me shume tavolina, e ne mbremje mbushet me te rinje me pak...


Skype Call

Ndoshta duhet te filloj te punoj freelance, po mendoj. Tashme jam ne gjendje te bej shume gjera, pse te mos i gjej vete klientet e mi e ti bej vete kontratat e mia? Kam eksperiece te mire dhe shume njohuri, e, pse te mos e sfidoj vetveten ne nje hap...


Nje vizite e papritur ne zyre

Eshte fundi i gushtit, i gjithe stafi eshte ne pushime sezonale pervec meje; une I kam sezonet e mia shume te cekuilibruara ne data dhe kete periudhe jam i vetm ne zyre. Eshte dite e bukur sot, dielli i paster dhe i nxehte si per fillim te ketij muaji. Nuk...


Shtepi me qera?

Do dhe ca minuta te bjeri zilja, megjithate zgjohem! Zgjohem nga nje zhurme e tmerrshme e deres qe me duhet ta hap para se dikush te ma helli brenda duke trokite. - Urdhero?!, i them me miresjellje sikur asgje ska ndodhe, sic kam dale perjashta, me floket e shpufurisura e syte...