Poezi / E bukura Ambra

Poezia eshte pasion, emocion, dashuri, pikellim - dhe cdo ndjenje qe eshte njerezore.

E bukura Ambra

postuar ne 2023

O Zot, Ambra, sa e bukur qe je.
Te shoh fotot gjithe diten, me qejf e lakmi.
Ti je pak e krisur, pergjigje sme kthe',
Por mke ba per vedi - gati me ra n'dashni.

Zgjohem e bie ndark, me sy ne Instagram,
Her shkruajme here jo, por ty te kam ne screen.
Nje foto te zmalluar gjithmone ne ekran,
Me syte e buzet ma te bukura, ne gjith' Italine.