Poezi / Sillu mire

Poezia eshte pasion, emocion, dashuri, pikellim - dhe cdo ndjenje qe eshte njerezore.

Sillu mire

postuar ne 2023

Sillu mire, merr fryme pak,
Po me mbyt me gjith' k'to mesazhe,
Zemra prej teje po me ban tak-tak,
Po dua te futem brenda ne k'to imazhe.

Sillu mire, e ban shume kujdes,
Se une cmendem mas femrave te bukura,
Nje here a dy mjafton me qesh,
Dhe stomaku me mbushet me flutura.

Sillu mire, mos ma merr mendjen,
Se je e bukur dhe e padjallezume,
Ndoshta ke me ma thy dhe zemren,
Se ti per mu je molle e ndalume.