pasion.al

Asgje madheshtore ne bote nuk arrihet pa pasion!

Kerkim... gjysma


Hakmarrja II

Ajo quhet Natalia, dhe kjo nuk eshte hera e pare qe ajo merr pjese ne historite e mia - ne fakt ajo ka qene aty qe heret me ngjarjet me te nxehta dhe me emocionale, vetem, e edhe me shoqen e saj qe eshte edhe imja - Giselda. Ajo dhe...


Nje vizite e papritur ne zyre

Eshte fundi i gushtit, i gjithe stafi eshte ne pushime sezonale pervec meje; une I kam sezonet e mia shume te cekuilibruara ne data dhe kete periudhe jam i vetm ne zyre. Eshte dite e bukur sot, dielli i paster dhe i nxehte si per fillim te ketij muaji. Nuk...


Po ne pse kemi ardhe

Nardi eshte miku jone qe do na shoqeroje deri ne destinacion, se motorri duket nje sfide e frikshme per nje rruge te veshtire si ajo e Vermoshit, me adrenalinen e asfaltuar permes malit qe te ben te harrosh frenat e ti japesh te kapesh fluturat e zogjte e malit. Por...


Turni i Nates

- Oh, quarantacinque! Keshtu me pergjigjet Silvia, kur nga kurioziteti e pyes ne italishten time gjysmake per moshen e saj pasi me kishte bere nje permbledhje te profileve te pacienteve qe ka njohur gjate 25 viteve ne profesion, e qe sme besohej. Ajo eshte infermierja ime kete fundjave, do me beje...


E lashe zemren ne Beograd

Ndonjehere, jeta te kthehet ne armik kur mendon se gjerat i ke vene per terezi. Sapo kam marre shtepine e re pak meter larg qendres dhe kam hapesiren time te mire e te nevojshme e te mjaftueshme dhe puna e re eshte fiks cka kam kerkuar; punoj me nje staf...