Narcizem

Dikush genjen me buze e dikush tjeter me lote.

5 pasojat qe na lene narcistet kur me ne fund largohen

18 lexime, shkruar me 22 Janar

1. Zvogelimi i vlerave E para gje qe narcistet synojne te bejne qe nga fillimi, eshte zvogelimi i vlerave te viktimave te tyre. Dhe ca eshte me e keqja, eshte se ata e bejne e ne as qe e veme te deri vone kur gjerat dalin ne siperfaqe. Ata kan enje problem...

lexo me shume

Dicka qe ajo nuk do qe ti ta dish

169 lexime, shkruar ne 2023

Ajo nuk do qe ti te dish qellimet e saj te verteta, kush eshte ajo ne te vertete, cfare ka bere ne te kaluaren e saj dhe cfare eshte e afte te beje akoma. Ajo nuk do qe ti te shohesh prapa fasadave false qe ajo shfaq, ajo do qe...

lexo me shume

Pse ajo saboton suksesin tend?

236 lexime, shkruar ne 2023

Ujerat jane te qeta, ti mendon se gjerat kane marre kthese per mire dhe dicka e rendesishme ne jeten tende do te ndodhe. Ndoshta ke nje provim te madh, ke nje interviste ne punen e endrrave tua, familja jote ka ardhe per vizite, ose eshte festa e pushimeve por ajo...

lexo me shume

Cilat jane avantazhet e te qenit narcist?

181 lexime, shkruar ne 2022

Ti menjehere behesh imun ndaj realitetit. Ti do mund ta besh cdo situate te frymoje rreth teje, ndersa papushim thekson sa urryes dhe paragjykues githkush eshte. Gjithcka qe ty ste pelqen menjehere do behet invalide dhe do konsiderohet urrejte, perfshi dhe shkencen, biologjine, neurologjine, madje edhe sensin; ato jane vec urryes qe...

lexo me shume

A ndryshojne narcistet kur tradhetojne?

154 lexime, shkruar ne 2022

Kur je partneri i nje narcisti, heret a vone, do jesh deshmitar i tradhetise. Sepse tradhetia, eshte virtyti i tyre, me tradheti ata mbajne lart egon dhe moralin vetjak, duke binde veten e te tjeret perreth se ata jane ata kush pretendojne se jane. Po ca ndodh pasi ata tradhetojne? Pasi...

lexo me shume