pasion.al

Asgje madheshtore ne bote nuk arrihet pa pasion!

Kerkim... teme

U gjeten 9 rezultare; me poshte jane disa...

Hakmarrja II

Ajo quhet Natalia, dhe kjo nuk eshte hera e pare qe ajo merr pjese ne historite e mia - ne fakt ajo ka qene aty qe heret me ngjarjet me te nxehta dhe me emocionale, vetem, e edhe me shoqen e saj qe eshte edhe imja - Giselda. Ajo dhe...


Shtepi me qera?

Do dhe ca minuta te bjeri zilja, megjithate zgjohem! Zgjohem nga nje zhurme e tmerrshme e deres qe me duhet ta hap para se dikush te ma helli brenda duke trokite. - Urdhero?!, i them me miresjellje sikur asgje ska ndodhe, sic kam dale perjashta, me floket e shpufurisura e syte...


Klient me fat!

Mariani eshte nje shoku im, qekur ishte klienti im dhe une kam punuar shume here per hotelin e tij; website, kartevizita, broshura e promovime online per t'i sjelle kliente e pushues te huaj deri jashte europes. Dhe ai e di se, si dikush qe punon online gjithe kohes, kam njohuri...


Prova Guximit

Heren e pare ka qene nje katastrofe. Ania nuk e ka ndare xhelozine asnje sekonde, shpesh e permend vajzen qe ma dhuroi per ditelindje e shpesh nuk mund te mos beje krahasime te akteve e diteve tona e kjo ndodh sepse dashuria jone eshte e forte e e tejkohshme e...


Tre dite ne tre orgazma

Ndodh nje dite, nga zyra, qe po shkruaj ne Telegram me Anian e bisedojme rreth temes te re qe po pergatis per blog. Blogu, blogu im pasion.al, ka rene ne qetesi nga mosaktivizimi im por ne fakt po pergatis shume tema e ngjarje per ti rrefyer pastaj ne versionin e...


Dhome e re, shtepi e vjeter.

- Skam mujt pa u eksitu sa her kam menua ci don me ardh ka vet kyt funjav, - me fishkellen ne vesh Giselda, duke e vendose lehte doren te zinxhiri xhinseve te mia. - Si mund mos vija?, e pyes retorikisht, pasi te dy e dijme sa na ka...


Prishje Plani

Asaj i pelqejne shume udhetimet, ajo eshte nje vajze e udhetimeve dhe sapo zgjohet ne mengjes e pasi sheh se eshte nje dite e bukur e plot diell, vendos te marri nje rruge. Nje mendje e ka per jashte shteti, pse jo per ne Mal te Zi? Marsi shenon njezet...


I kemi prere biletat

Anarosa, eshte motra gishtit e Joanes. Ato ngjasojne shume si natyra, si karaktere, moskokecarese qe ju pelqen te argetohen gjithmone deri ne fund pasi derdhet edhe nje tjeter shishe shampanje. Pak me e malle ne moshe e pak me e vogel ne trup, Anarosa punon ne call-center te gjuhes italine...