pasion.al

Asgje madheshtore ne bote nuk arrihet pa pasion!

Kerkim... qeshura

U gjeten 13 rezultare; me poshte jane disa...

Shpirtkalter

Sot eshte e hene dhe java sa ka filluar; ne mbremje kemi dasmen e mbeses e gjithe fundjava ishte rremuje. Sot dicka me qete, sot duhet vec te behemi gati e te vishemi bukur se ku i dihet, mbase i themi lamtumire beqarise edhe ne te tjeret. Duke provuar ca rroba...


Fundi i nje fillimi te ri

Me mire nje fund me dhimbje, se nje dhimbje pa fund. Por a jemi ne ne dhimbje pa fund? Nganjehere madje duket si agoni; por a jemi? Eshte bere nje vit qe nga fillimi pandemise dhe lidhja jone ka marre nje drejtim zbrites; po zbret nga qielli i shtate ku ishim...


Pllakator

- Si e ka ajo loja si kena pas lujt bashk mas shkollet, Erik?, me pyet Giselda duke na pare ne sy te dyve e duke prite tia konfirmoj idene e saj argetuese. E ka fjalen per lojen me te thjeshte me letra ku nga disa letra permbys, ai qe...


Dhurata

Eshte ky djali, Tomi, me te fejuaren e tij Lea, qe u njohem rruges ne autobus e qendruam ne fund, bashke. Une po kthehesha [nga Italia] pas nje jave te lodhshme atje, e kisha nevoje per shlodhje e te qeshura te forta, qe me Tomin e Klaren i cuam deri...


Nje shoqe e re

Ka kaluar ora 22 e ato jane ne katin e siperm tek bari i Meridian-it. Ajo ka ardhe serish ne Shkoder, per te dyten here tek une, e kete here bashke me ne, ne anen tjeter te tavolines, Tomi, djali qe udhetoi me mua nga Italia e ne krah te...


Vajza e Ditelindjes

Eshte vere, dite e kthjellet e nxehte e mire dhe duket se jeta duhet te jete me e gjate se kaq. Tashme kam arrite nje faze plotesie ne jeten time; shetis gjithe diten mbi nje motorr Suzuki dhe punet, te cilat kane fluks e tasqe, kaq lehte i perballoj dhe...


BigBrother?!

Kemi gati nje ore qe po rrijme ne Skype e po flasim kaq shume gjera - na ka marre malli, kemi kaq jave pa u takuar e kaq gjera per te thene rreth gjithckaje po ndodh me ne te dy se fundmi. Nderkohe, ashtu si une, besoj se edhe Giselda...


Shtepi me qera?

Do dhe ca minuta te bjeri zilja, megjithate zgjohem! Zgjohem nga nje zhurme e tmerrshme e deres qe me duhet ta hap para se dikush te ma helli brenda duke trokite. - Urdhero?!, i them me miresjellje sikur asgje ska ndodhe, sic kam dale perjashta, me floket e shpufurisura e syte...