pasion.al

Asgje madheshtore ne bote nuk arrihet pa pasion!

Kerkim... njerezve


BigBrother?!

Kemi gati nje ore qe po rrijme ne Skype e po flasim kaq shume gjera - na ka marre malli, kemi kaq jave pa u takuar e kaq gjera per te thene rreth gjithckaje po ndodh me ne te dy se fundmi. Nderkohe, ashtu si une, besoj se edhe Giselda...


Shoqe e gjimnazit

Elisa, eshte nje vajze e thjeshte ne shpirt e ne zemer por edhe shume "e komplikuar" ne mendimet e saja rreth gjithckaje ndodh cdo dite - mendja e saj eshte si nje makineri kompjuterike qe shperthen ne ide e ne cmenduri sa here bisedojme per gjerat tona qe s'ia rrefejme...


A do mund punoj ketu?

Eksperiencat, sa me te hillura, aq me te forta i kane mesimet e "lum kush i kupton", do thoshte gjyshja ime kur sheh dike, se si perpiqet fort ne korigjime e perparime pas disfatave ne jete ashtu sic i qelloi te shohi mua, qe kurre se vara vetullen as e...


Shhh, se na degjojne

Miremengjes, bjeshke! Lepusha duket kaq e bukur sot, jeshile komplet dhe me ajer te fresket qe te hap mushkerite - ngjan gjjthmone si nje fillim pramvere. Ora shenon vetem shtate, rrezet e diellit kane rene neper oborr e jane fute ne dhome permes perdeve te erreta e une jam zgjuar...


Jashte Plani

Daniella ka 10 vjet qe eshte shoqja ime e disa sekreteve qe i kemi ndare vetem bashke. Jemi njohe ne rinine tone, ne te 18-at e saja, ne kohen kur ajo modelonte sic edhe vazhdon akoma e une pata fatin dhe lodhjen qe do vinte me vone, ti punoj disa...


E lashe zemren ne Beograd

Ndonjehere, jeta te kthehet ne armik kur mendon se gjerat i ke vene per terezi. Sapo kam marre shtepine e re pak meter larg qendres dhe kam hapesiren time te mire e te nevojshme e te mjaftueshme dhe puna e re eshte fiks cka kam kerkuar; punoj me nje staf...