pasion.al

Asgje madheshtore ne bote nuk arrihet pa pasion!

Kerkim... internet


Nata terr e zeze

Une e di qe ajo eshte nje mami. Mami me kohe te plote; qe punon qe pastron qe zbukuron, dhe qe merret me "poduktin e saj". Mami me e bukur ndoshta, mami me e re. E shoh ne foto ne video ne rrjete ne story me femijen e saj qe...


Shtepi me qera?

Do dhe ca minuta te bjeri zilja, megjithate zgjohem! Zgjohem nga nje zhurme e tmerrshme e deres qe me duhet ta hap para se dikush te ma helli brenda duke trokite. - Urdhero?!, i them me miresjellje sikur asgje ska ndodhe, sic kam dale perjashta, me floket e shpufurisura e syte...


Kater Stinet

Dhe ne bejme dashuri cdo dite, cdo pasdite pasi kemi lodhe mendjen ne pune, ajo do vije tek shtepia ime per nje quickie qe pastaj merr deri ne 4 ore e duam madje te kapim edhe mengjesin. Duket si nje lloj mallkimi - qe pas kthimit nga udhetimi jone i...


Kur u shfaq Corona

Java ka edhe dy dite por ka qene mjaftueshem e lodhshme; pervec punes qe "fatkeqesisht" nuk ka ardhe aspak ne renie as kete kohe, koronavirusi eshte ne cdo media te folur e te shkruar e ne internet e ne bisedat tona neper korridore e kudo ne kompani e ne klube...


Jashte Plani: Avull ne Xhama

Sa dalim ne koder, afrohemi me te shpejte e pa zhurme per te mos rene ne sy; eshte nate por syte na shkelqejne si xixellonja... Daniella hap deren pa e shkrepe sinjalin dhe ma ben me dore qe une te futem perpara saj, ne anen e pasme - pas shoferit...


Turni i Nates

- Oh, quarantacinque! Keshtu me pergjigjet Silvia, kur nga kurioziteti e pyes ne italishten time gjysmake per moshen e saj pasi me kishte bere nje permbledhje te profileve te pacienteve qe ka njohur gjate 25 viteve ne profesion, e qe sme besohej. Ajo eshte infermierja ime kete fundjave, do me beje...


Te pakten telefonin

Arbri eshte nje nga miqte e mi qe me ka mbajte afer qe i vogel dhe me ka mesuar shume. Te ndryshem ne sjellje dhe te larget ne moshe, ai ka qene gjithmone nje suportues i mire me ide, me kurajo, me leke... Dhe ai ka disa shoqe, shoqe te...


E lashe zemren ne Beograd

Ndonjehere, jeta te kthehet ne armik kur mendon se gjerat i ke vene per terezi. Sapo kam marre shtepine e re pak meter larg qendres dhe kam hapesiren time te mire e te nevojshme e te mjaftueshme dhe puna e re eshte fiks cka kam kerkuar; punoj me nje staf...


Me ke ke ardhe?

WapTrendy ka nje ecuri shume pozitive, djem e vajza nga e gjithe shqiperia tashme jane anetare ketu dhe mbremjet jane te nxehta me chat-e dhe kompaticione "hot or not" qe per kete kohe, jane sherbime vertete inovatore pasi mund te perdoren nga nje celular i thjeshte me internet. Pervec shume...