pasion.al

Asgje madheshtore ne bote nuk arrihet pa pasion!

Kerkim... mendon

U gjeten 21 rezultare; me poshte jane disa...

Kinema

Eshte pasdite, Anda po me pret ne kinema nderkohe qe ka zene nje vend per mua. Po hyja pa bere zhurme, se kinemaja eshte komplet ne erresire e mund te me diktojne. Shikoj perreth e aty jane mbase 100 a 200 veta. Befas, ajo me terheq ne nje rresht ku...


YingYang

Mia eshte 26, dhe Aisela 24. Ato jane pjesetare te nje grupi rinor dhe kane ardhe per dy jave ne shqiperi, ku do sistemohen ne periferi te Shkodres e do vizitojne qytete e zona te ndryshme duke ndare e fituar eksperienca te reja. Mian nuk e njoh aq shume, kurse...


Ceshtja: WhatsApp

Ne te vertete, nuk dua ta takoj! Nuk i kam treguar se jam rruges per Tirane, se ne fakt kam disa pune private; e ajo do merzitet nese i them se nuk e takoj dot. Po udhetoj me autobus se vertete qe edhe nuk ia di shijen autobusit; kam vene...


Jola, nje femer me klas

Jola... Ky emer kaq i embel qe u jep forma eksituese buzeve kur e shqiptojne... U njohem ne nje takim te nje grupi rinor ku po diskutonim mbi stilet e veshjet e femrave, mbi tipet e karakteret e tyre, e konretisht, po diskutonim cfare e ben nje femer me klas. E...


BigBrother?!

Kemi gati nje ore qe po rrijme ne Skype e po flasim kaq shume gjera - na ka marre malli, kemi kaq jave pa u takuar e kaq gjera per te thene rreth gjithckaje po ndodh me ne te dy se fundmi. Nderkohe, ashtu si une, besoj se edhe Giselda...


Para se te shkoj...

Kaloi gjithcka... Kaloi edhe sezoni qe permban periudhen me te bukur te jetes time; operacionin e pare me sukses pikerisht kur i pata humbe te gjitha shpresat. Kaloi edhe Krishtlindja - festa e falenderimeve, fetsa me domethenien me te malle per mua, per jeten time per krej qellimet dhe domethenien e saj. Kaloi edhe ditelindja e...


Rreth asaj...

Eshte dicka e vogel ne te. E vogel si ajo. Por dhe e embel, e bukur, e forte; e dashur e cmendur e plot pasion. Si ajo! Eshte dashuria per te... E keshtu qe e njoha. Pa e prite, me zuri te papergatitur. Erdhi nga asgjeja, ose nga qielli, se di nga erdhi, por me...


Paskam harruar laptopin

Qe pas shkrimit te pare rreth saj, dhe pas lidhjes publike ne Facebook ku disa dhjetra miq tane e komentuan, mesazhet per Romelen kane qene te shumta, qe nga pergezimet per guximin e te dalurit publikisht dhe kerkesat per njohje. Dhe une po mendoja rreth casteve te kaluara me te...