pasion.al

Asgje madheshtore ne bote nuk arrihet pa pasion!

Kerkim... ledhaton

U gjeten 12 rezultare; me poshte jane disa...

Nje tuke me emrin Gloria

Kam qene nje motorrist i rregullt per shume vite e shpesh e kam shijuar motorrin jo vec me nje xhiro deri buze lumit a nga liqeni por edhe me udhetime te stergjata derisa marmida nxirrte flake. Jo sportist me kostum e cizme dhe jo as nga ata tipat me mjeker...


Linja 139

Po linim Shqiperine ne drejtim te Triestes, naten, si ninxha, me autobus; eshte nje rruge e imja qe e bej shpesh... Kur hypem, na thane se ishim shume pak njerez deri atehere keshtu qe mund leviznim ngado te zgjidhnim vendet derisa te sistemoheshim te gjithe. Meqe Anda ishte ne fakt pak...


Photoshooting: Do i bejme fotot sot?!

- Sta radis Erik? [cpo ben] - me therret me ze te larte e me sposton pak... - Sta bi to trebalo da znaci?! [ca do te thote kjo] As mua spo me besohet ajo qe bera dhe as asaj; ajo madje ka marre nje pamje te eger ne fytyre, po...


Rozafa apo Turizmi?

Disa i thone "Rozafa", disa i thone "Turizmi"... Une i them thjesht "kafja", se pij kafe aty cdo pasdite, pasi kam lene punen e e kam mbylle zyren - njeqind meter me tej. Eshte nje bar i mall, me shume tavolina, e ne mbremje mbushet me te rinje me pak...


Hakmarrja

- Ko je tamo?, - "kush eshte", pyet ajo pas disa trokitjeve te forta ne dere. - Erik!, - i pergjigjem me gjysem zeri nga lodhja e madhe ne shpirt... - Erik ko?!, - habitet... - Erik Albanski..., - i flas me emocionet qe me dridhen nga gjithcka po ndodh sot... Vonohet edhe ca...


Hakmarrja II

Ajo quhet Natalia, dhe kjo nuk eshte hera e pare qe ajo merr pjese ne historite e mia - ne fakt ajo ka qene aty qe heret me ngjarjet me te nxehta dhe me emocionale, vetem, e edhe me shoqen e saj qe eshte edhe imja - Giselda. Ajo dhe...


Nje vizite e papritur ne zyre

Eshte fundi i gushtit, i gjithe stafi eshte ne pushime sezonale pervec meje; une I kam sezonet e mia shume te cekuilibruara ne data dhe kete periudhe jam i vetm ne zyre. Eshte dite e bukur sot, dielli i paster dhe i nxehte si per fillim te ketij muaji. Nuk...