pasion.al

Asgje madheshtore ne bote nuk arrihet pa pasion!

Kerkim... qendrojme

U gjeten 9 rezultare; me poshte jane disa...

Hakmarrja

- Ko je tamo?, - "kush eshte", pyet ajo pas disa trokitjeve te forta ne dere. - Erik!, - i pergjigjem me gjysem zeri nga lodhja e madhe ne shpirt... - Erik ko?!, - habitet... - Erik Albanski..., - i flas me emocionet qe me dridhen nga gjithcka po ndodh sot... Vonohet edhe ca...


Skype Call

Ndoshta duhet te filloj te punoj freelance, po mendoj. Tashme jam ne gjendje te bej shume gjera, pse te mos i gjej vete klientet e mi e ti bej vete kontratat e mia? Kam eksperiece te mire dhe shume njohuri, e, pse te mos e sfidoj vetveten ne nje hap...


Gjysem perqafimi

"Me prit ne barin qe ke perballe, vij tani te te marr", i pergjigjem me SMS. Ajo ka ardhe ne Shkoder te me percjelli se javen tjeter do nisem per Itali; kam gjysem viti qe pres operacionin final e data eshte afruar, te shtunen e javes tjeter. Natalia shkon brenda...


Tre dite - nje jete!

Ka qene ca vite me pare, kur mbaja Telenor Montenegro dhe cdo fundjave kisha plot 1000 SMS ne pakete, te cilat i filloja te premten pas mesnate per ti mbaruar deri mengjesin e te shtunes. Telenor mbaj akoma, por ralle bej SMS qekur kam filluar te punoj. Tani e gjithe...


M'len te iki ne shpi

Ne rrijme bashke cdo pasdite ne shtepine time; thuajse cdo pasdite. Se ka raste qe dalim edhe vetem per nje kafe ku mund te flasim pafund dashuri kinema e plotike, por ka raste qe vetem sjellin nje mbremje te qete te thjeshte ne dritat e zbehta te picerise ose rruges...