pasion.al

Asgje madheshtore ne bote nuk arrihet pa pasion!

Kerkim... shkoder

U gjeten 9 rezultare; me poshte jane disa...

Nje tuke me emrin Gloria

Kam qene nje motorrist i rregullt per shume vite e shpesh e kam shijuar motorrin jo vec me nje xhiro deri buze lumit a nga liqeni por edhe me udhetime te stergjata derisa marmida nxirrte flake. Jo sportist me kostum e cizme dhe jo as nga ata tipat me mjeker...


Takimi Rastesor

Eshte e shtune! Por jo nga te shtunat tona. Tashme kemi jave qe nuk takohemi me, dhe gjithcka, deri tek telefonatat, eshte shume rastesore dhe aspak dashakeqase. Une jam per pune atje, ne lagjen ku nuk kam shume kujtime, por ama me lidh me shume gjera. Eshta lagja e saj, eshte...


Dhurata

Eshte ky djali, Tomi, me te fejuaren e tij Lea, qe u njohem rruges ne autobus e qendruam ne fund, bashke. Une po kthehesha [nga Italia] pas nje jave te lodhshme atje, e kisha nevoje per shlodhje e te qeshura te forta, qe me Tomin e Klaren i cuam deri...


Pse sme pret te stacioni?

Italia serish... Per te pesten here, besoj, se di me, me kane humbe numerimet qe vjet kur u ktheva dhe jeta ime mori nje rrjedhe tjeter me njerezit, me punen, me lidhjet e koneksionet. Kete here kam ardhe me trishtim, por edhe me lumturi qe do jete e fundit, por...


Rekord

Panorama eshte nje guesthouse me park pushimi, qe shtrihet ne alpet e bukura te shqiperise veriore, vetem 20 kilometer larg Thethit qe kush nuk e ka degjuar... Resorti rrethohet nga nje pamje e mrekullueshme e gjelber gjate te gjitha stineve pervec dimrit, kur gjithcka behet e bardhe nga debora ne...